Hodnotenie TRENDU

NH Bratislava Gate One – reštaurácia

238
Foto: NH Gate One
ročník hodnotenia: 2019
Ambrušova ul. 7, Bratislava
02/32770 150
Reštaurácia: po-pia: 6.30-15.00, so-ne: 6.30-11.00, Lobby bar: po-pia: 8.00-23.00, so-ne: 9.00-23.00
medzinárodná
4cenová úroveň

Obľúbený kongresový hotel má dve možnosti, kde sa najesť – je to reštaurácia, kde sa cez obed podáva jedlo bufetovým spôsobom, tá je otvorená od 11.30 do 14.00 a kaviareň, ktorá je otvorená od obeda do večera, kde si možno vybrať z jedálneho lístka.

Cez prázdniny, keď sme tu boli a je menej biznis klientely, bola obedová bufetová reštaurácia zatvorená. Čo nám ale neprekážalo, keďže sme mali v pláne aj tak druhú možnosť. Jedálny lístok je stručný, je v ňom niekoľko polievok, predjedál, cestoviny, burger a špecializuje sa na jedlá z grilu, ku ktorým si možno nakombinovať prílohy.

My sme sa rozhodli z polievok pre Hovädzí vývar s krupicovými knedličkami a zeleninovým julienne(3,60 EUR) , bol chuťovo vyvážený, knedličky krehké, zeleniny dostatok. Z predjedál sme si dali Hovädziu sviečkovú (11,00) čo bolo vlastne carpaccio, správne na tenúčko nakrájanú, mala správnu teplotu (nebola premrazená, ako sa niekedy stáva), bola bohato posypaná parmezánom, rukolou a doplnená citrónom.

Z hlavných jedál sme sa rozhodli Grilovaného lososa (21,00) s parmezánovým rizotom (3,00) a Široké rezance s pikantnými slávkami, špenátom a cherry paradajkami (13,00) . Losos bol ugrilovaný tak akurát, aby zostal šťavnatý, parmezánové rizoto k nemu sa ukázalo ako chuťovo vhodná príloha.

Cestoviny boli uvarené predpisovo al dente, boli jemne pikantné, paradajky im dodávali sviežosť, bolo to príjemné letné jedlo. Z troch dezertov sme vyskúšali dva – Čokoládovú tortičku s malinovou omáčkou ( 5,00) a Tvarohovo-citrónový krém na snehovom meringue s ovocím, orechami a broskyňovou omáčkou (5,00). Pozitívom obidvoch bolo, že neboli príliš sladké, druhý nám chutil viac, pretože cesto na čokoládovej tortičke bolo na našu chuť trochu suché. Druhý dezert bol na horúci letný deň vhodnejší.

Ak to možnosti dovolia (že nesadáte za volant), v Gate One majú aj pekný sortiment rozlievaných vín, ponuku sme dostali s jedálnym lístkom. Ešte by sme ho privítali aj na internete.

Zhrnutie:

Plus: v tejto oblasti asi najlepšia možnosť, kde sa najesť

Mínus: jedálny lístok by bolo dobré mať aj na internete a niektoré ceny sa nám zdali dosť vysoké

TIPY:

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel