Hodnotenie TRENDU

Palatín

220
Palatín
ročník hodnotenia: 2019
špeciálne ocenenia: TREND TIP
Zámok 105, Bytča
0917 574 752
po-štv.: 10.00–21.00, pi: 10.00–22.00, so: 12.00–22.00, ne: 11.00–20.00
medzinárodná, lokálna
Pater Kulíšek, Silvia Kulíšková
2cenová úroveň

Reštaurácia sídli v krásnom prostredí a priestoroch zámockého areálu - v jeho bezprostrednej blízkosti je svadobný kaštieľ. Objekt bol sídlom Palatína Juraja Turzu, ktorý tu vytvoril významné kultúrne centrum, bol obdivovateľom humanizmu a mecenášom umelcov.

Dnes v pivničnej časti zámockého areálu sídli reštaurácia, navštevovaná cez týždeň hlavne kvôli chutnému menu, ale je aj výborným miestom pre oslavy, svadby, pracovné aj priateľské stretnutia. My sme sa tu zastavili v strede týždňa v čase obeda a vyberali sme si z jedálneho lístka.

Historický priestor je zariadený modernejším tmavým  nábytkom, dekorácie sú sklenené a na stoloch živé kvety, lahodí to oku.

Na úvod sme ochutnali polievky, Krémovú paradajkovú ochutenú smotanou a ginom (2,50 €) a Krémovú zo špenátu so strateným prepeličím vajíčkom na hniezde z farebných šalátikov (2,90). Počkali sme si na ne síce pol hodinu, ale boli čerstvé a chutné.

Ďalšia voľba padla na Kačacie prsia sous vide s omáčkou z ríbezľového likéru Cassis, s čučoriedkami a gratinovanými zemiakmi (15,80) – Jedlo bolo chutné, mäso mäkučké a aj úprava lahodila oku. Pečené bravčové rebierka v marináde z tmavého piva podávané s pečenými zemiakmi, viedenskou cibuľou, horčicou a chrenom (9,90) nás až tak nepotešili. Chuťovo bolo jedlo dobré ale mäso bolo tuhé.

Hostia majú na výber predjedlá, šaláty, bezmäsité jedlá, ryby, detské jedlá  aj dezerty. Aj my sme jeden vyskúšali – Domácu šľahanú čokotortu & čokoládovú pralinku s čerstvým ovocím, mascarpone baileys a vanilkovou zmrzlinou (4,10), k tomu dobrú kávu, môžeme odporúčať.

K jedlám majú na výber zo širokej ponuky vín a iných nápojov. Výsledná cena je veľmi priaznivá, pritom porcie sú dosť veľké a jedlá sú chutné.

Obsluha je milá, žiadalo by sa ale aj viac profesionality. Celkove sme v reštaurácii strávili dve hodiny, aj keď nemali plno. Palatín však rozhodne stojí, ak máte cestu okolo a neponáhľate sa, za návštevu. Ak času veľa nemáte, odporúčame ho tiež, určite si vyberiete z denného menu.

Zhrnutie:

Plus: Veľmi chutné jedlo

Mínus: Personál bol milý, ale kvalita servisu nedosahovala kvalitu kuchyne

 

TIPY:

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel