Hodnotenie TRENDU

Pálenica Jelšovce - reštaurácia

469
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2017
Jelšovce 240, Jelšovce
0917 564 227
Po-So: 11:00 - 22:00, Ne: 11:00 - 20:00
medzinárodná
3cenová úroveň

Do Jelšoviec, dedine pri Nitre s tisíckou obyvateľov sa chodí za kvalitnými destilátmi z tunajšej Pálenice a rovnako za kvalitným jedlom v krásnom prostredí v rovnomennej reštaurácii. Keď sme sem išli prvý krát, trochu nás pomýlilo parkovisko, ktoré je vo dvore pálenice, to pre reštauračných hostí sa nachádza o pár metrov ďalej priamo pred reštauráciou a penziónom. Interiér podniku je naozaj pôsobivý a štýlovo zariadený. Dominujú prírodné materiály v tlmených farbách a súčasťou je aj pekný výhľad na krásne upravené okolie. Reštaurácia sa nachádza pri rybníku, síce my sme tu boli v období, ktoré neumožňovalo sedenie vonku, ale vieme si predstaviť, že keď je pekne a teplo, vie tu človek stráviť aj pár hodín a cítiť sa ako na dovolenke.

Jedálny lístok je stručný, prehľadný ale zostavený tak aby si podľa možností v ňom našiel to „svoje“. My sme si tu pochutili na Kačacej Foie grass s redukciou z portského vína, s karamelizovanými jabĺčkami ako predjedle a skvelom Dubákovom kréme ako polievke. Ako hlavné jedlá sme si vybrali Kuracie Supreme s nádievkou, mladou zeleninou Sous vide s demi glace redukciou a Kačacie prsia s paštrnákovým puré, karamelizovanými jabĺčkami so žemľovým knedlíkom, vínovou redukciou a obidve by ulahodili aj náročným gurmánom.

Osobitne musíme spomenúť dezerty – vo vitríne ich mali niekoľko druhov, jeden vyzeral lepšie ako druhý, až sme si nevedeli vybrať. Treba povedať, že rovnako lákavo ako vyzerali, aj skvelo chutili.

K tomu, aby sa hostia v Jelšovciach dobre cítili a radi sa sem vracali, rozhodne prispieva okrem krásneho prostredia, výborného jedla aj príjemná, ochotná a znalá obsluha. 

TIPY:

© 2017 News and Media Holding