Hodnotenie TRENDU

Penzión Baske – reštaurácia

144
Foto: Baske
ročník hodnotenia: 2016
Ul. 17 novembra 23, Trenčianske Teplice
032/6553 428
denne 11.00 – 22.00
medzinárodná
Vladimír Belán, Erik Repta
3cenová úroveň

Reštaurácia penziónu Baske zaujme už na prvý pohľad pekným interiérom. Dominuje v nej veľký barový pult, stoly sú inak prestreté na raňajky a inak na obed či večeru. Raňajkový bufet bol pestrý. Ponuku spestrovali dva druhy pomazánok z vlastnej kuchyne. Obsluha dokladala potraviny tak, aby hosťom nič nechýbalo.

Jedálny lístok je stručný ale pestrý. Pre hosťa je to výhoda, ľahko a rýchlo sa v ňom zorientuje. Nájdete v ňom tri druhy predjedál, dva druhy polievky (slepačia a paradajková), osem druhov hlavných jedál (kuracie a kačacie, steaky, bravčovú panenku, cestoviny aj šaláty). Ochutnať môžete aj z troch druhov dezertov – tiramisu s bielou čokoládou, nutelové pacinky s flambovaným banánom a šľahačkou a domácu jablkovo – makovú štrudľu.

Reštaurácia má slušnú vínnu kartu a vína za primerané ceny. Kuchár tiež pripravuje denné menu – tu si môžete vybrať z troch jedál.

My sme ochutnali Kačacie prsia na vínovej omáčke a hruške s mandľovými kroketami (12 EUR).. Dobre pripravenému mäsu dodávalo osobitú chuť koreniae badián. Pekne naservírované bolo druhé hlavné jedlo – dobre pripravená Bravčová panenka s grilovanou zeleninou a s hnedou vyredukovanou demi glace omáčkou (9,00). Hranolky naservíroval kuchár na tanieri do pyramídy.

 

TIPY:

© 2016 News and Media Holding