Hodnotenie TRENDU

Penzión Drak - reštaurácia

282
Drak
ročník hodnotenia: 2017
Demänová 478, Demänová
0918 378 207
denne 7.30 - 22.00
medzinárodná
Miroslava Harman
2cenová úroveň

V penzióne Drak majú skvelú kuchyňu. Skonštatovali sme rovnako ako pri našej návšteve pred pár rokmi. Aj prostredie je jedinečné. Jedna časť je kaviarenská – so zapáleným krbom, koženými kreslami, hneď nadväzuje tá reštauračná – na tmavých stoloch je biele prestieranie, zapálená sviečka, atmosféru vkusne dotvárajú tmavé drevené hranoly na strope, všetko spolu ladí. Hosť je hýčkaný milou pozornosťou personálu. Jedálny lístok obsahuje pár položiek, ale skonštatovali sme, že za ochutnanie by stáli všetky. Nuž, ale museli sme si vybrať. Okrem stáleho lístka majú aj dennú ponuku a zdravé jedlo dňa. Kým sme si vyberali a potom čakali na jedlo, dostali sme pozornosť podniku, pohárik sektu a chlebík s tekvicovým maslom.

Načreli sme do oboch ponúk. Gaštanový krém s hľuzovkovým olejom (3,50 €) z dennej ponuky mal lahodnú, nezvyčajnú chuť, výborný, silný bol Vývar zo sliepky a hovädzích chvostov podávaný s rezancami vlastnej výroby a koreňovou zeleninou (3,30). K hlavného jedlu sme si objednali aj pohár vína (ponúkli nám vínnu kartu, čo je ocenenia hodné). Ochutnali sme Jelení chrbát zadymený na sene, slivky, batátové pyré (17,90) a Chrbát z králika s hráškovo-špargľovým pyré (9,90).

Klobúk dolu pre kuchárom, bezchybné, lahodné jedlá spĺňajúce najvyššie kritériá. Nenašli sme jedinú vec, ktorá by rušila náš gastronomický zážitok. Napriek tomu, že nám veľmi chutilo, nejaké miesto zostalo aj na dezert. A tak sme si dali Penu z tmavej čokolády s cviklou (3,90) a Ovocnú tortu (4,90). Skvelá bodka za večerou.  Okrem nás bolo v reštaurácii viac hostí, obsluha všetko zvládala, aj komunikáciu so zahraničnými hosťami. Odišli sme s veľmi dobrým pocitom. Reštauráciu by sme odporučili aj našim priateľom a radi sa aj sami vrátime.

TIPY:

© 2016 News and Media Holding