Hodnotenie TRENDU

Penzión Tematín - reštaurácia

414
Tematín
ročník hodnotenia: 2019
Krížna 350, Moravany nad Váhom
033/7970481
Po-Ut: zatvorené, St-Ne: 11.30-22.00
loikálna, medzinárodná
3cenová úroveň

Súčasťou rodinného penziónu Tematín neďaleko Piešťan je aj reštaurácia. Jej členitý priestor poskytuje pocit súkromia pre jednotlivé skupiny hostí. Ale to ani nie je treba, panuje tu totiž síce profesionálna, ale aj rodinná atmosféra. Personál je tu stabilný a nám sa zdalo že sa oproti minulej návšteve ešte zlepšil.

Vyberali sme si z jednoduchého menu, sú v ňom dve predjedlá, dve polievky a trinásť hlavných jedál, aj niečo sladké na záver, päť jedál je bezmäsitých. Väčšina hostí, ktorí majú dlhší pobyt, volia polpenziu. Zažili sme príjemné prekvapenie, keď bezlepkový chlebík mali pre nás aj na večeru. Stalo sa to zatiaľ len druhýkrát počas našich návštev reštaurácií. Dostali sme ho aj s nátierkou, kým sme čakali na objednané jedlo.

Z predjedál sme vyskúšali Grilovanú cuketu s ovčím syrom (3,50 €), chutilo nám a Cuketovú polievku s créme fraiche a parmezánom (2,50 €) – mala zaujímavú chuť, bola príjemne kyselkavá. K hlavnému jedlu sme si objednali Modrý portugal (1,90 € za dl), vybrali sme si Rumpsteak s omáčkou zo zeleného korenia, hranolky, ľadový šalát (14,50 €) a Hlivové rizoto s parmezánom a pečenými sherry paradajkami (7,50 €).

Jedlá boli pripravené chutne a pomer kvalita a cena je tu vynikajúci. Zaujala nás aj jazyková vybavenosť personálu, s nemeckými hosťami komunikovali plynule a hlavne somelier sa vyznamenal, viedol riadenú degustáciu a bol vynikajúco informovaný. Náš dojem oproti minulej návšteve bol ešte lepší.

Zhrnutie:

Plus: výborný pomer kvality cena, jazyková pripravenosť personálu

Mínus: počas nášho pobytu sme nezaznamenali

TIPY:

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel