Hodnotenie TRENDU

Penzión Villa Rosa - reštaurácia

51
Villa Rosa
ročník hodnotenia: 2017
Jesenského 6, Dunajská Streda
031/5902 770
po-pia: 9.00-22.30, so: 10.00-24.00, ne: 10.00-22.30
slow good, regionálna
Imre Bindics
3cenová úroveň

Reštaurácia v centre Dunajskej Stredy, ktorá je nielen centrom dobrého jedla v meste, ale podľa „cvrkotu“, ktorý tu bol, sme mali sme pocit, že aj centrom tunajšieho spoločenského života. Ako sme sa neskôr dozvedeli, v kuchyni sa majú čo obracať, varia pre hostí Villa Rosa, ale aj pre futbalistov DAC Dunajská Streda a robia catering.

Reštaurácia zaujme pri prvej návšteve už pri vstupe najmä tapetou s výrazným vzorom ruží, koniec koncov ste v „ružovej vile“. Varí sa tu podľa zásad hnutia slow food, „ultra regionálne“ , mnohé zo surovín a výrobkov pochádzajú z ich vlastnej produkcie.  Okrem klasického jedálneho lístka majú vždy napísanú dennú ponuku na tabuli.

My sme tu vyskúšali z predjedál Baklažánový krém so sezónnou zeleninou, chuťovo jemný, podávaný s výborným domácim chlebom (5,00 eur). Z polievok nám v chladnom počasí dobre padol Vývar z kohúta so zeleninou a domácimi rezancami (3,50), ktorý príjemne zahrial. Chuťovo vyvážený s dostatkom mäsa, zeleniny aj rezancov. Z hlavných jedál Rez zo zubáča s mnohými tvarmi mrkvy (pyré, chips, šalát, na grile) za 13 eur. Ľahké jedlo, ktoré ani večer nezaťaží žalúdok a trávenie. Vyskúšali sme aj Suvidované kačacie prsia s tekvicovými textúrami a gaštanovými omrvinkami(15,00) - zase išlo o zaujímavú kombináciu, ktorá ulahodí aj priaznivcom ľahšej kuchyne alebo tým, ktorí si dávajú pozor na líniu. Mäso bolo mäkučké, šťavnaté, kombinácia s tekvicou nám vyhovovala.

Neodolali sme ani dezertu – v ponuke sú tri druhy plus jeden ako denná ponuka. Créme brullé so sezónnym ovocím (3,50) bol chuťovo štandardný, potešila klasika z dennej ponuky – veterník bohato naplnený krémom.

S regionálnym jedálnym lístkom korešponduje aj vínna karta, je v nej pekný výber vín z juhu Slovenska a Maďarska, vrátane aurentických.

Obsluha vo Villa Rosa je príjemná, stále vás má v zornom uhle a zaujíma sa, či vám niečo nechýba, ale vie udržať mieru, pôsobí to prirodzene, nie vtieravo. 

TIPY:

© 2017 News and Media Holding