Hodnotenie TRENDU

Pútnický mlyn

339
Soňa Hudecová
ročník hodnotenia: 2015
Námestie 4. apríla 1, Marianka
02/6593 4386, 0903 574 454
Po-So: 11.00 - 22.00, Ne: 11.00 - 21.00
medzinárodná
3cenová úroveň

Láska kráča cez žalúdok a spokojnosť žalúdka zase cez zrakové vnemy. A to sa netýka len jedla a jeho aranžmánu na tanieri, ale aj celkového interiéru reštaurácie. V tomto smere sa v Pútnickom mlyne v Marianke neďaleko hlavného mesta naozaj vyhrali. Kam oko spočinie, všade nájde zaujímavé doplnky a artefakty. Drevorezba cez celú stenu pripomína kalváriu tejto pútnickej dedinky, aj keď vraj ide iba o umelcovu fantáziu – putovanie.

Časť sedenia oddeľuje napodobenina vežových hodín s odhaleným strojčekom, na stenách visia zaujímavé fotografie a mapy zo starého Mariatálu (ako kedysi dedinku volali domáci i pocestní), Jeruzalema či Ríma. Ešte aj tabuľky o diskrétnom vstupe pre pánov, pre dámy a pre handicapovaných nepatria k tým sériovo vyrábaným. Našťastie sa však krása pre oko netýka len inventáru. Rovnakú starostlivosť tu venujú aj jedlám, ktoré sa stávajú dokonalou  reprodukciou pripraveného a iste sto ráz odskúšaného originálu. Každá vňatka má svoje miesto a nech sa len opováži vyčnievať...

Počas našej návštevy sa tradičný zeleno-smotanový interiér premenil na valentínovský červený. Porovnajúc fotografie to priestor ešte viac oživilo a rozžiarilo. Stopercentná obsadenosť nás nenechala na pochybách, že sem hostia radi chodia prežiť slávnostné chvíle a že podnik prerástol hranice obce. Obstojí aj v konkurencii bratislavskej reštauračnej sféry, kam ju tlačí aj filozofia cenovej hladiny.  Napríklad, polievkami z hovädzích chvostov a pečeňových halušiek alebo z bôbu a údeného mäsa po 3,20 €, ktoré pri porovnaní kvality a ceny môžu aj top klientelu zaskočiť... Pocity z priemerného štartu však napravil pohľad na jedlá Valentínovského menu, ktoré obsluha nosila párikom (29 € na osobu alebo 54 € pre dvojicu). Vyzerali pôsobivo My sme si vybrali z bežnej ponuky – panenku s tekvicovo-zázvorovým pyré, šípkovou omáčkou a ryžou  (10,20 €) a hovädzie líčka so zemiakovou kašou, mladým špenátom, opečenou strúhankou  a teľacou omáčkou (10,50 €).

Žiaľ, nepodarilo sa nám ochutnať jahňacie stehno so zeleninovým závinom, pretože by kuchári museli závin „znovu urobiť“ – ako nám vysvetlila inak veľmi ochotná čašníčka. A na to si na začiatku večere s očakávanou plnou obsadenosťou  netrúfli. Tá robila trochu problémy aj obsluhe; s pribúdajúcimi dvojicami nestíhala. Dobrou bodkou za večerou bol jablkovo-tvarohový koláč s karamelom (3,90 €) a medový koláč s čokoládovým krémom (4,20 €), hoci po takých maškrtách sa rozhodne žiada prechádzka po dedine.

K reštaurácii Pútnický mlyn patrí aj 22-izbový penzión s jednou hviezdičkou, ktorý ocenia najmä hostia rodinných osláv či firemných podujatí, predovšetkým z neďalekého Volskwagenu.

 

TIPY:

© 2015 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel