Hodnotenie TRENDU

Restaurant 70

346
Soňa Hudecová
ročník hodnotenia: 2017
špeciálne ocenenia: TREND TIP
Ostrov 70, Ostrov
0948/501 540
Denne: 10.00 - 22.00
regionálna, meduinárodná
Zoltán Bako
2cenová úroveň

V dedine Ostrov, len niekoľko kilometrov od kúpeľného mesta Piešťany, nájdete vychýrenú gastronomickú prevádzku, ktorá by svojimi špecialitami mohla konkurovať i veľkým reštauráciám zvučných mien, Restaurant 70.

Moderná budova, kde prevádzka na hlavnej ulici sídli, sa nedá prehliadnuť. Nájdete ju ľahko a bez problémov tak, ako aj parkovacie miesto pre vášho štvorkolesového tátoša. Hoci bola reštaurácia v čase našej návštevy takmer plná hostí, personál nás po príchode privítal a pohodlne usadil. Už na prvý pohľad bolo vidno, že obsadenosť reštaurácie nie je výnimočným javom. Dobré meno podniku sa za niekoľko rokov jeho fungovania rozšírilo široko ďaleko a tak sa reštaurácia stala miestom rýchlych obedov počas uponáhľaných pracovných dní, no i synonymom pohody a dobrého jedla pre rodinné oslavy, či romantické večere vo dvojici.

Poznávacím znamením dobrej reštaurácie je okrem chutného jedla i ochotný personál. My sme s tým našim boli viac ako spokojní. Čašníčka nám ochotne a proaktívne odporučila obľúbené špeciality a nezabudla predstaviť aktuálnu jesennú ponuku. Tá už na prvý pohľad vyzerala skutočne lákavo a tak sme si ako predjedlo vybrali Domácu kačaciu paštétu s brusnicami (4,50 Eur), po ktorej nasledovala polievka, Dubákový krém so špaldovými čipsami(2,80).

Úvod to bol viac ako chutný, pričom sme netušili, aký gastronomický zážitok nás ešte len čaká. Ako hlavné jedlo nás oslovilo Pečené kačacie stehno s červenou kapustou, punčovým jablkom, lokšou a viedenskou kapustou (8,90 Eur) a Vyprážaný viedenský teľací rezeň s varenými zemiakmi, miešaným šalátom a brusnicami (10,90 Eur). Jedlá boli chuťovo delikátne a kombinácie surovín optimálne zladené. Všetky porcie boli bohaté a viac ako postačujúce, preto nám nezostalo miesto na dezert. Doslova „hodovanie“ sme ukončili šálkou kávy a pohárom lahodného vína.

Úprave na tanieri nebolo čo vytknúť, jedlá nielen chutili, ale aj vyzerali. Napriek obsadenosti reštaurácie sme na jedlo nemuseli čakať dlhšie, ako by nám bolo nemilé. Oceňujeme príjemnú atmosféru a nečudujeme sa, že hostia sa do reštaurácie radi a pravidelne vracajú.

 

TIPY:

© 2017 News and Media Holding