Hodnotenie TRENDU

Sonja Pension & Restaurant

501
Sonja Pension
ročník hodnotenia: 2019
Herlianska 1070/87, Vranov nad Topľou
0905 479 133
Po-Štv: 8.00-22.00, Pia-Sob: 8.00-00-00, 8.00-20.00
medzinárodná
2cenová úroveň

Pri hľadaní kvalitných slovenských reštaurácií zažijeme občas naozaj príjemné prekvapenie, keď ich nájdeme aj v miestach, ktoré mnohí považujú za „tabula rasa“. Napríklad nedávno sme dostali tip na zaujímavú reštauráciu vo Vranove nad Topľou... Presvedčili sme sa, že chýr, ktorý ju predchádzal, naozaj neklamal. Navštívili sme tu  reštauráciu pri rovnomennom penzióne, ktorá funguje od novembra minulého roka. Nadviazala na tradíciu malého podniku, ktorý sa zachoval a teraz je kaviarňou a zároveň fajčiarskym salónikom.

Majitelia ale  ambíciu poskytovať občerstvenie väčšiemu počtu zákazníkov a zároveň organizovať svadby a iné slávnostné posedenia. Priestor, ktorý sme navštívili, je k tomu predurčený – nové zariadenie aj dekorácie v svetlých farbách, vkusné a zároveň s nádychom luxusu (no pokojne môžete prísť ma obedové menu v monterkách), všetko žiari čistotou, personál sa o ňu aktívne snaží a aj toalety sú ukážkové.

V jedálnom lístku sme našli, raňajkové menu, fitness menu, steaky, cestoviny, rizotá a veľmi obľúbené burgre, hostia si môžu vybrať aj z ponuky obedového menu. Ceny sú neskutočné, my zo západu Slovenska si môžeme len povzdychnúť, škoda, že to tak ďaleko...

Ochutnali sme Tekvicovú polievku Hokaido s opraženými semienkami (2,40 €) a pochutili sme si, mala krásnu farbu aj konzistenciu a bola výborne ochutená. Vyskúšali sme Denver steak (8,50) s Americkými zemiakmi (1,50) a taky dobrý sme tento rok veru ešte nemali. Pripravený presne podľa požiadavky, nôž sa doňho krásne zabáral. Aj druhý výber bol dobrý – Bravčová panenka na hráškovo-mätovom pyré s vínovou redukciou (6,90), lahodila oku aj chuťovým kanálikom.

Kuchára tu majú naozaj výborného, obdivovali sme aj burgre pri vedľajšom stole, my sme si vyberali podľa alergénov. Okrem dobrého jedla nás prekvapili veľmi prijateľné ceny... ako sa hovorí, môžete pýtať len toľko, koľko sú hostia ochotní zaplatiť. Pomer kvalita cena je tu tak neprekonateľný.

Pochváliť musíme aj obsluhu - mladý muž, ktorý nás obsluhoval, bol profesionál, skúsenosti nabral v zahraničí, ale vrátil sa domov. Všetka česť, odporúčame. Jednoducho, ani náročný hosť, ak sa ocitne vo Vranove, alebo okolí, nemusí zostať v tomto meste hladný.

Zhrnutie:

Plus: Výborné jedlo aj servis, vynikajúci pomer kvalita cena

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

TIPY:

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel