Hodnotenie TRENDU

Starý hostinec - reštaurácia

377
Foto: Stary hostinec
ročník hodnotenia: 2014
Svätý Anton 81, Svätý Anton
045/ 693 11 24, 0903 755 770
regionálna
2cenová úroveň

Reštaurácia penziónu Starý hostinec je v hlavnej turistickej sezóne priam obliehaná hladnými a smädnými turistami, najmä cez víkendy. Podľa ich počtu sa dá predpokladať, že zariadenie má dobrú povesť a za slušnú cenu sa tu dá dosýta najesť.

Obsluha sa snaží a kuchyňa varí, pokiaľ sa jej neminú zásoby, čo sa stalo napríklad počas našej víkendovej návštevy. Najviac idú na odbyt pirohy a halušky, ktoré sú čerstvo pripravované.  Reštaurácie je zariadená v dedinskom štýle, dubové hrady sú pôvodné z 19. storočia, terasa,  dvor aj interiér ponúka priam výstavu predmetov, ktoré kedysi na dedine patrili ku každodennému životu. K hosťom sa správajú prívetivo a neformálne, ale v krojoch, o ktorých sa píše na internetovej stránke, sme obsluhu nevideli.

V jedálnom lístku je kompletné menu so zameraním na slovenskú kuchyňu a na prázdninové víkendy pripravili aj niečo špeciálne, vždy so zameraním na jeden druh mäsa, napríklad pečený cesnakový bôčik, či bravčové koleno, jahňací guláš alebo  v iný víkend pečeného králika, držkovú polievku, či varený hovädzí jazyk. My sme ochutnali, keďže kačacina aj múčne jedlá sa minuli, grilovaného zubáča na masle so zeleninou a zelerovým pyré a kuracie prsia s dusenou karotkou a zemiakmi pečenými v šupke. K jedlu si možno vybrať nápoj z bohatej ponuky nealkoholických nápojov, ako aj vín a piva. Pre deti je prichystaná detská stolička.

TIPY:

© 2013 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel