Bratislavský hotel má na streche včely. Chce inšpirovať aj ostatných

Bratislavský hotel NH Bratislava Gate One umiestnil na strechu osem včelích úľov. Zámerom tejto aktivity je prispieť k ekologickému chovu a ochrane včiel s cieľom vytvárať im prirodzené prostredie pre život v meste.

485942
24.8.2018 / Veronika Rajničová
NH Bratislava Gate One

Chov včiel sa dnes stále viac a viac posúva z údolí, hôr či slovenských dedín do miest. Aj tie môžu byť pre ne prirodzeným prostredím, najmä ak majú dostatok zelených plôch a vytvorené vhodné podmienky.

Jeden z akcionárov hotela Rastislav Pavlišin začal písať svoj príbeh ako hobby včelár na bratislavskej Kolibe. Práve odtiaľ ich presunul do mesta na strechu. „Som presvedčený, že tu vieme vytvoriť včelám čo najprirodzenejšie prostredie na život,“ hovorí.

Včely majú nový domovZdroj: NH Bratislava Gate One

Včely majú rádius letu okolo päť kilometrov od hotela, kde by mali nájsť dostatok zelených plôch na zber peľu a produkciu medu. Rozširovanie plôch v meste s potenciálom mednej a peľovej znášky je zároveň dlhodobý zámer tohto projektu.

Aktuálne našlo svoj domov na streche hotela osem včelích rodín. Zámerom chovateľa je rozšíriť chov až na celkovo 20 rodín a zároveň inšpirovať aj ostatné hotelové siete, firmy a inštitúcie pôsobiace v meste, aby sa pridali k tejto iniciatíve a rozšírili rady chovateľov včiel na mestských strechách.

Úle na streche hotelaZdroj: NH Bratislava Gate One

„Našich hostí upozorníme na náš chov už v rámci komunikácie v hotelových izbách, vo vestibule a do jedálnička naradíme špecifické jedlá z medu,“ hovorí Jiří Kotulán, riaditeľ hotela NH Bratislava Gate One.

© 2018 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel