Chateau Herálec medzi 15 najlepšími zámockými hotelmi sveta

Cestovateľský portál CNN travel, zostavil rebríček najlepších zámockých hotelov na svete, ktoré poskytujú noblesný štýl luxusnej romantiky. Nechýbal ani český zástupca

466896
17.5.2017 / Vladimíra Orgoňová

Zámocké hotely sú jedinečnou skupinou, ktorá umožňuje svojim návštevníkom zažiť aspoň na chvíľu pocit kráľovských rodín a párov. Pre cestovateľov z celého sveta sú únikom od modernej doby a zároveň miestom, kde sa väčšinou tradičná scenéria tej ktorej krajiny spája s jej históriou a kultúrou. A ako naznačujú podobné hodnotenia, hotely s vežami, mostíkmi, stáročnými stenami, historickým nábytkom sú cenovo oveľa dostupnejšie, než si myslíte.

Ak už uvažujete o tomto type ubytovania, podľa portálu CNN je najlepším z nich írsky zámok a hotel v Ashfor Castle. Medzi top priečky ho rozhodne vyšvihla obria renovácia za 75 miliónov dolárov, ktorá zámku opäť prinavrátila ikonickú krásu 13. storočia a vtedajšej opulentnosti. Novým je aj spa, biliardové miestnosti či jedinečná kinosála s červeným zamatom. Izby v tomto zámku vyjdú už na 488 dolárov za noc.

Slovenských vyznávačov kvalitných hotelov a cestovateľov určite poteší, že medzi pätnásť najlepších zámockých hotelov sa zaradil aj hotel Chateau Herálec z okolia českého Humpolca. Ten sa už objavil aj v inom hodnotení uznávaného portálu TripAdvisor, a to medzi jeho desiatkou najlepších zámockých hotelov.

Portál CNN považuje hotel za jedinečné miesto patriace ku kultúrnemu dedičstvu Unesco, ku ktorému vedie len hodinová cesta z Prahy. Postavený v 13. storočí bol hrad bývalým domovom nespočetných biskupov a aristokratov a dnes je považovaný za národnú kultúrnu pamiatku.

K hotelu patrí aj súkromný park, tradičná česká reštaurácia a luxusné kúpele L'Occitane. Ako uvádza portál vo svojom hodnotení, korunovačným klenotom je však hotelová King Suite: vybavená zdobenými drevenými stropmi, mozaikovými podlahami a vlastnou tajnou vežou. Izby sa tu ponúkajú už od 205 dolárov za noc. Majiteľmi zámockého hotela Chateau Herálec sú Slováci - manželia Alexandra a Ján Kasperovci, pričom A. Kasperová je dušou aj srdcom celého projektu. 

TOP 15 najlepších svetových zámockých hotelov
Poradie Hotel Cena izby za noc od
1. Ashford Castle, Cong, Írsko 488 $
2. Hôtel de la Cité, Carcassonne, Francúzsko 225 $
3. Castello di Monterone, Umbria, Taliansko 108 $
4. Leeds Castle, Kent, Anglicko 180 $
5. Neemrana Fort-Palace, Rajasthan, India 221 $
6. Castello di Pavone, Piedmont, Taliansko 135 $
7. Parador de Oropesa, Toledo, Španielsko 75 $
8. Schloss Leopoldskron, Salzburg, Rakúsko 138 $
9. Culzean Castle, Ayrshire, Škótsko 465 $
10. Chateau Herálec, Herálec, Česká republika 205 $
11. Romantik Parkhotel Wasserburg Anholt, Isselburg, Nemecko 191 $
12. The Castle Hotel, A Luxury Collection Hotel, Dalian, Čína 135 $
13. Hever Castle, Kent, Anglicko 130 $
14. Parador de Cardona, Cardona, Španielsko 118 $
15. The Castle Hotel & Spa, New York, USA 319 $
PRAMEŇ: CNN travel

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)