Aj na Slovensku sa bude zajtra večerať po francúzsky

Desať slovenských reštaurácií sa zapojilo do piateho ročníka projektu Chuť Francúzska/Goût de France", ktorú inicioval francúzsky šéfkuchár Alain Ducasse a Ministerstvo zahraničných vecí a medzinárodného rozvoja Francúzska.

492868
20.3.2019 / jh
Good France

V 150-tich krajinách sa bude zajtra v reštauráciách a na francúzskych veľvyslanectvách podávať večera  „à la française“, s cieľom osláviť francúzsku gastronómiu. Podujatie sa každoročne koná v mesiaci marci, ktorý je venovaný frankofónii, oslave francúzskeho jazyka a kultúry.

Šéfkuchári ponúknu vo svojich reštauráciách francúzske menu spolu s tradičným francúzskym aperitívom, potom predjedlo, hlavné jedlo, francúzsky syr, dezert a francúzske vína.  Francúzska kuchyňa je otvorená všetkým, počnúc malými bistrami až po veľké reštaurácie, hlavnými zásadami sú  využitie čerstvých lokálnych surovín a rešpekt k životnému prostrediu.

Na Slovensku majú gurmáni najväčšiu šancu navečerať „po francúzsky“ na východe Slovenska, z desiatich zapojených reštaurácií sa šesť nachádza v Prešovskom a Košickom kraji.  Jedna je v Bratislave a tri na západe Slovenska.

Tu sa bude večerať po francúzsky

Reštaurácia pod Hradom - Trenčín

Hotel Metropol - Spišská Nová ves

Reštaurácia Zorno - Lozorno

Reštaurácia Le Colonial - Košice

Reštaurácia Zore - Košice

Reštaurácia Fabrika- Poprad

Kaviareň Slávia - Košice

Reštaurácia Poézia - Kežmarok

Reštaurácia Signature - Bratislava

Kaštieľ Mojmírovce – Mojmírovce

© 2019 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel