Benihana aj v Bratislave

Na Hlbokej ulici otvorili japonskú teppanjaki reštauráciu

369018

V Bratislave na Hlbokej ulici otvorili pred niekoľkými dňami japonskú teppanjaki reštauráciu Benihana. Benihana, v preklade červený kvet, je sieť japonských reštaurácií založená v roku 1964 Rockym Aiokim v New Yorku a momentálne do nej patrí 101 podnikov a 16 franšízových reštaurácií. Otvorenie bratislavskej bolo pôvodne naplánované na minulý rok, zdržalo sa pre dolaďovanie technických záležitostí.

Jedlo, to znamená rôzne druhy mäsa, zeleniny, či krevety sa pripravuje priamo pri stoloch v štýle teppanjaki (teppan znamená oceľový gril a jaki grilovaný, v bratislavskom podniku je týchto stolov desať). Súčasťou menu je japonská cibuľová polievka, alebo miso polievka, šalát so zázvorovým dressingom a vybraný druh mäsa, ktoré kuchár pripravuje priamo pred hosťami. Okrem grilovaných mias a zeleniny je v ponuke Benihany aj suši.

Šéfkuchárom je Khalil Chrif Tribak, ktorý pochádza z Maroka ale od roku 1996 pôsobil v reštaurácii Benihana Piccadilly v Londýne. Pracoval aj ďalších známych reštauráciách - Koschi Restaurant v Londýne, Roko Restaurant v Cobhame a Fennel Restaurant v Guildforde.

Benihana je druhým otvoreným podnikom z gastronomického projektu na Hlbokej ulici v Bratislave (prvým je vináreň Bakchus). V budove bývalej nemocnice by mala ešte pribudnúť fine dinning reštaurácia, kde by mal byť šéfkuchárom Jaroslav Hladík, bývalý šéfkuchár z reštaurácie L’Olive bratislavského päťhviezdičkového hotela Arcadia. Tú by mali otvoriť začiatkom jesene.

Komplex patrí indickému podnikateľovi Ravinderovi Kumarovi Rishimu, ktorý má množstvo aktivít, o.i. jeho spoločnosť kontroluje českú spoločnosť Tatra či slovenského výrobcu nákladných áut Tanax.

Benihama

 Foto: Benihana, Jarmila Horváthová

© 2012 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)