Burgenland pozýva k stolu

Inzercia | Objaviteľské cesty do krajiny vína a pôžitku Burgenland. Kuchyňa a pivnica vám tu sľubujú jedinečné zážitky plné chuti.

465355
10.4.2017 / PR
Burgenand Tourismus: Peter Burgstaller

Srdečná  pohostinnosť a oslovujúce prostredie  - toto charakterizuje kulinársku oblasť medzi Neziderským  jazerom a regiónom Weinidylle. Angažovaní vinári  tu podávajú špičkové vína s medzinárodným renomé.  Ušľachtilý vínny mok zo štyroch vinárskych oblastí si môžete vychutnať  v solídnej vinotéke rovnako ako v jednoduchej vieche Heurigen. Alebo počas jedného z pôsobivých vinárskych festivalov, ktoré  sa konajú celoročne, predovšetkým však počas jari  na  „Weinfrühling“ a v novembri na sviatok sv. Martina. Objavte pritom špeciality ako pôvodný Uhudler z južného Burgenlandu s charakteristickou chuťou lesných plodov.

Zdroj: Burgenland Tourismus: Robert Haidinger

Panónska kuchyňa spája dohromady vplyv rakúskej, maďarskej a chorvátskej kuchyne do chutných  pokrmov, ktoré sa servírujú v renomovaných reštauráciách, hostincoch, zámockých tavernách resp. na barokovom  statku. Na stôl sa dostanú regionálne špeciality ako fazuľové placky Bohnensterz  alebo polievka z vína -  Weinschaumsuppe. Niekedy sú to aj sladké kreácie tradičného svadobného pečiva. Tunajší kuchári nachádzajú prísady priamo pred dverami, od Neziderského jazera až po hus z voľného chovu z južného Burgenlandu. Bylinky, čerešne a iné produkty často pochádzajú z  jedného  z 13 burgenlandských zážitkových regiónov. Príjemný pohľad  na panónske kulinárske umenie vám poskytne každoročný zážitkový festival „Hus Burgenlandu“ (Sept. – Nov.)

Zdroj: Burgenland Tourismus: Peter Burgstaller

Znalci spoja panónsky výlet  za zážitkami s odbočkou  smer umenie a kultúra – napríklad na operu v kameňolome St. Margarethen alebo navštívia operetné pódium Seefestspiele  Mörbisch. Open Air festivaly vo Wiesene a  Novarock lákajú každoročne tisícky hudobných  nadšencov. Plejádu napínavých  eventov dotvárajú fascinujúce pamiatky, zámky a hrady, ako aj galérie a múzeá, ktoré stoja za návštevu. Inou  príjemnou možnosťou, ako  objaviť burgenlandské kulinárske umenie, je zážitková túra na bicykli so zastávkami u vybraných vinárov a poskytovateľov pôžitku. Obidva  varianty najlepšie v spojení s prenocovaním  u početných panónskych hostiteľov, napríklad v prázdninovej dedine  Vila Vita Pannonia, alebo  v jednom z romantických podnikov Urlaub am Winzerhof.

Zdroj: Burgenland Tourismus: Peter Burgstaller

Viac informácií nájdete TU.

Slnečné vyhliadky: tie najlepšie ponuky v Burgenlande. Panónski hostitelia vás očakávajú s atraktívnymi balíčkami a pozývajú vás na dovolenku do najvýchodnejšej spolkovej krajiny Rakúska.  Tu sa dostanete k Top ponukám.