Chateau Mignon so štvrtou hviezdičkou

Na začiatku premeny bývalého domčeka pre záhradníkov renesančno-barokového kaštieľa sa zdal koncept exkluzívneho trojhviezdičkového penziónu smelou ambíciou.

429469
Soňa Hudecová

Mnohí namietali, že v neveľkej Dubnici nad Váhom nenájde klientelu. Po siedmich rokoch existencie, počas ktorých sa osem izieb a tri salóniky rozrástli o ďalšie štyri izby, presklenú reštauráciu s terasou či záhradu s jazierkom, sa mení na štvorhviezdičkový hotel.

Prvý október sa v Château Mignon niesol v duchu otvorených dverí. Alebo lepšie povedané, išlo o deň otvorených izieb s bublinkovým a mrežovníkovým krstom.. Pozvaní i náhodní hostia si mohli prezrieť vynovené priestory. A tí racionálnejší a veci znalejší aj porovnať znenie klasifikačnej „hviezdičkovej“ vyhlášky s realitou. „Do štvrtej hviezdičky nám chýbalo len zopár drobností - stojany na kufre, trezory na izbách... Samozrejme, k tomu patrila menšia rekonštrukcia a obnovenie zariadenia izieb,“ riaditeľka Monika Habšudová (na obr.) vysvetľuje motiváciu k zmene postojom biznis klientely.

Chateau Mignon - 4_hviezdaZdroj: Soňa Hudecová

Tá tvorí podstatnú časť hostí a status trojhviezdičkového penziónu sa jej videl prinízky. Návštevníka, ktorý sem prišiel po prvý raz, prekvapoval butikový charakter zariadenia a služby na omnoho vyššej úrovni. Vrátane zážitkovej gastronómie, o akú sa stará šéfkuchár Lukáš Kováčik počas dňa, degustačných večerov či kurzov varenia.

Prerod penziónu na hotel a pridanie hviezdičky sprevádza aj nové logo so skrytým symbolom lipy a srdca. V  parku kaštieľa totiž hojne rastie národný slovenský strom - lipa. „Posedeniam pod holým nebom, svadbám, grilovačkám či večierkom dáva príjemnú voňavú atmosféru. Zbierame lipové kvety a hosťom varíme domácky čaj v sprievode múčnika ako od babičky alebo domácej marmelády. Je tisíc spôsobov, ako sa starať o hosťa a ako mu spríjemniť pobyt,“ M. Habšudová je presvedčená, že štandardné hotelové služby musia obohatiť práve detaily.

Status štvorhviezdičkového hotela má význam nielen pre samotné Château Mignon či mesto, ale aj pre Historické Hotely Slovenska, člena Historic Hotels of Europe. „Posúvame reprezentáciu krajiny na vyššiu úroveň, čo môže vďaka spoločnému marketingu, webovej stránke či vernostnému systému osloviť aj nových, náročných heritage travellers,“ teší sa M. Habšudová.

© 2014 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel