Grilovať sa dá aj vo vyše 2200 metroch

Chutné jedlo je vždy veľké lákadlo a platí to aj o tom, ako prilákať ľudí do lyžiarskych stredísk – samozrejme okrem výborných podmienok na lyžovanie, ale tie sa považujú vo vyspelom lyžiarskom svete za samozrejmosť.

502990
17.1.2020 / jh
Stubaital

Pre tých, ktorí majú radi špeciality na grile sa doslova na raj premení v marci (od 13. do 15.3.) lyžiarske stredisko Schlick 2000, ktoré sa nachádza v Stubaiskom údolí.

Tento rok oslavuje 60 rokov a usporadúva pritom veľkú gurmánsku výzvu. V rámci podujatia Ski & BBQ Schlick 2000 – Stubai Winter BBQ Championship 2020 tu bude súťažiť šesť medzinárodných tímov v umení grilovania. Grilovať sa bude na šiestich rôznych horských chatách, pričom najvyššia leží vo výške 2240 m. Každý deň budú tímy pripravovať tri recepty z produktov regiónu, ako ich pojmú, záleží na ich fantázii.

Stubai - majstrovstvá v grilovaníZdroj: Stubaital

Výsledky ich práce bude hodnotiť odborná porota, ale aj laici, teda lyžiari, ktorí si kúpia lístky na ochutnávky. Tí budú tvoriť divácku porotu a ich hlas, resp. chuť, tiež pri určovaní poradia najlepších grilmajstrov zaváži.

Stubaital (Štubaiské údolie) v Tirolsku sa nachádza v blízkosti hlavného krajinského mesta Innsbruck. 35 km dlhé údolie je obklopené 80 ľadovcami a 109 trojtisícovkami a prezentuje sa svojimi piatimi hlavnými strediskami – Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Stubaier Gletscher, ktorý sa tu nachádza, je najväčšie ľadovcové lyžiarske stredisko v Rakúsku, poskytuje záruku snehu od októbra do júna. Okrem lyžovačky na ľadovci sa lyžuje v ďalších troch lyžiarskych strediskách: v Skizentrum Schlick 2000 vo Fulpmes, v rodinnom lyžiarskom stredisku Serlesbahnen pri Mieders a na Elferbergbahn v Neustifte.

© 2020 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel