Jeden z najznámejších hotelov sveta znovu slúži

Otvorili ho v roku 1887 a o sto rokov neskôr ho vyhlásili za národnú kultúrnu pamiatku. A tento hotel naozaj patril od svojho otvorenia k symbolom mesta.

497527
10.8.2019 / jh
Raffles

Pretože ak ste tomu, kto toto mesto trochu pozná, povedali hotel v Singapure, odpoveď bola len jedna – Raffles Singapore.

V roku 2017 ho zatvorili, aby ho pred týždňom opäť slávnostne sprístupnili hosťom. Hotel bol vždy symbolom luxusu v meste, jeho nová podoba to ešte zdôrazňuje.

Nie sú tu napríklad izby, ale len apartmány, a to deväť kategórií – spolu ich je 115. Tomu zodpovedajú aj ceny – podľa rezervačných portálov sa tu dá napríklad v septembri ubytovať od 660 eur za noc.

V hoteli je niekoľko butikov, patrónmi reštaurácií sú také hviezdy ako Anne Sophie Pic, ktorá má tri hviezdičky od Michelina, najúspešnejší kuchár sveta Alain Ducasse a Jereme Leung, ktorý sa preslávil svojou inovatívnou čínskou kuchyňou.

Hotelový bar otvorili už minulý rok a podávajú tu jeden z legendárnych koktailov, ktorého recept pochádza z roku 1915, Singapore Sling. Servírujú sa k nemu arašídy a šupky z nich sa hádžu na zem, ako voľakedy.  

© 2019 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel