Toto je 12 najlepších reštaurácií vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry patria stále medzi najobľúbenejšie dovolenkové destinácie a to aj Slovákov. Samozrejme, počas dovolenky často riešime otázku, kam sa ísť najesť.

470101
Kempinski

Aj v tomto regióne sa situácia so stravovaním zlepšila, už to nie sú len podniky, ktoré ponúkajú úbohú kvalitu za premrštené ceny. Je tu dosť veľa reštaurácií, ktoré síce majú ponuku v jedálnych lístkoch „a la 90. roky“, ale kto nemá veľké gurmánske nároky, najesť sa v nich dá celkom slušne a relatívne lacno. O tých ale nechceme hovoriť, prinášame zopár tipov na reštaurácie, ktoré sú špičkou v tomto regióne a boli zaradené aj do projektu TREND TOP reštaurácie a hotely.

1. Penzión Fortuna

Penzión Fortuna

Ak ste v Poprade, nemali by ste obísť časť Spišská Sobota. Jednak preto, lebo je to naozaj krásna historická časť mesta s pôvabným námestím a tiež preto, že sú tu dobré reštaurácie. Výborne sme jedli v Penzióne Fortuna.

2. Reštaurácia Víno & Tapas  

Jedlo v reštaurácii Víno & Tapas. Závitok zo pstruha.Zdroj: Jarmila Horváthová

Výnimočné kulinárske zážitky čakajú hostí v reštaurácii Víno & Tapas. Tu sa však nedá prísť z „ulice“, teda niečo väčšinou majú prichystané, ale to pravé „orechové“ čaká na hostí, ktorí tu majú rezerváciu – tú si treba urobiť aspoň dve hodiny vopred. Tiež si treba pozrieť kedy je podnik otvorený, ale to vám koniec koncov pri zavolaní povedia. Kto nepovažuje rezervovanie stola za tortúru, tomu tento podnik rozhodne odporúčame.

3. Hotel Lesná

Reštaurácia Hotela Lesná.Zdroj: Lesná

Vo Vysokých Tatrách je väčšina najlepších reštaurácií umiestnená v hoteloch. Nehoteloví hostia na Slovensku do hotelových reštaurácií chodia nie veľmi rady, v Tatrách sa to ale oplatí.Napríklad výborná reštaurácia je v hoteli Lesná v Tatranskej Lesnej. Jej koncept robil a „tútorom“ je jeden z najlepších slovenských šéfkuchárov Peter Ďurčo. 

4. Hotel Kontakt

Hotel Kontakt

Veľmi slušnú ponuku a kvalitu ponúka Hotel Kontakt. Hotel sa nachádza takmer na konci odbočky z hlavnej cesty v Starej Lesnej, takže stravovacie služby poskytuje najmä svojim hosťom. V príjemnej reštaurácii a keď to počasie dovolí aj na peknej terase. 

5. Reštaurácia Al Lago

Al LagoZdroj: Al Lago

Na Štrbskom Plese rozhodne netreba, ak radi dobre jete, obísť reštauráciu Al Lago, ktorá je v hoteli Solisko, ale vchod má aj zvonku a v lete sa krásne sedí na hotelovej terase.

6. Hotel Borovica

Borovica - reštauráciaZdroj: Borovica

Trochu bokom je hotel Borovica, ale ak ste na Štrbskom Plese dlhšie a chcete vyskúšať viac podnikov, oplatí sa. Popri „polpenzijových“ ponukách, ktoré tu hostia najčastejšie využívajú, je skvelý výber i v ponuke a’la carte. Tá sa upravuje najmä sezónne, pričom zreteľom v kuchyni je využívať aj sezónne lesné plody.

7. Koliba Patria

Koliba Patria

Samozrejme priaznivci slovenskej kuchyne „a la halušky“ väčšinou neobídu populárnu kolibu Patria priamo pri jazere. Akurát tu treba mať šťastie na miesto, lebo vo frekventovaných časoch tu býva plno. Ak chcete mať istotu, je dobré zavolať si, či sa dá miesto rezervovať.

8. Grandhotel Starý Smokovec

Grand hotel Starý Smokovec

Zdroj: GRAND H

V Starom Smokovci varia chutne v Grandhoteli Starý Smokovec v centre Smokovca. Tu si užijete aj krásnu architektúru a noblesu začiatku minulého storočia. Keď sme pri Smokovci, nemôžeme obísť ešte jednu „inštitúciu“ dobrého jedla, aj keď to nie je reštaurácia. Pre milovníkov chutných dezertov – už desať rokov pri nijakej návšteve Tatier nevynecháme kaviareň-cukráreň Tatra v centre, v podstate oproti Grandu. Stále si držia svoju kvalitu, krémeše robia snáď najlepšie na Slovensku a vždy – najmä v sezóne a cez víkendy, keď majú sortiment zákuskov najširší, máme problém, čo si vybrať.

9. Penzión Strachan

Wellness penzión Strachan

Ak sa nachádzate v ďalšej oblasti Tatier, v Ždiari, tu je určite dobrým tipom reštaurácia penziónu Strachan s poctivou domácou kuchyňou,  príjemnou terasou a krásnym výhľadom na Belianske Tatry. Podnik je útulný, zariadený v rustikálnom štýle goralského obydlia, dominuje v ňom drevo, príjemnú atmosféru  dotvára krb aj štylizované dedinské kachle.

10. Grand Hotel Kempinski High Tatras

Kempinski Tatry Grand RestaurantZdroj: Kempinski

A na záver ešte tipy pre tých, ktorí chcú naozaj nie každodenný kulinársky zážitok a sú ochotní si zaň aj zaplatiť. Okrem už spomínaného Víno & Tapas je to reštaurácia Grand Hotela Kempinski High Tatras na brehu Štrbského Plesa. Tu si užijete interiér a servis, ktorý k piatim hviezdičkám patrí a k tomu výbornú kuchyňu, kde šéfkuchár kombinuje lokálne suroviny s modernými technologickými postupmi. A ešte sa aj poriadne najete. Na tanieroch neservírujú nijaké bodky a štvorčeky, ale normálne porcie. Po trojchodovej večeri sme mali pocit, že si musíme dať minimálne okruhov okolo plesa...

11. Gašperov Mlyn

Gašperov mlynZdroj: Gašperov mlyn

Len na rezervácie (ale opäť sa oplatí) funguje reštaurácia v Gašperovom mlyne v Batizovciach. Tu servírujú hosťom niekoľko chodové degustačné menu a čo jedlo, to malá symfónia na tanieri. K tomu vám podobne ako v predchádzajúcej reštaurácii vedia ulahodiť aj nakombinovaním vhodných vín k jedlu, keďže ich somelieri patria medzi slovenskú špičku.

12. Hotel Lomnica

Hotel LomnicaZdroj: Hotel Lomnica

K výnimočným reštauráciám pribudla začiatkom toho roka ďalšia – reštaurácia hotela Lomnica, kde kraľuje šéfkuchár Gabo Kocák. Ten tiež robí niekoľkochodové degustačné večere na rezerváciu a podľa toho, čo sme od neho jedli, sú tiež zážitkom, ktorý zostane dlho v pamäti. 

© 2017 News and Media Holding