Pozrite si najlepšie zámocke hotely Česka

Žiť aspoň niekoľko dní na zámku – tento sen nie je v dnešnej dobe už až taký problém splniť.

470077
8.8.2017 / jh
Archív zámkov

Zámockých hotelov je aj na Slovensku už niekoľko, oveľa viac ich je ale v susednej Českej republike. Ponúkame niekoľko tipov na ne, tak ako ich vybrala česká centrála turizmu Czech Tourism.

Asi najznámejšími sú Chateau Herálec a Chateau Mcely. Chateau Herálec vlastní slovenská rodina Kasperovcov a nachádza sa v krásnej prírode kraja Vysočina. Ten sa môže pochváliť hneď tromi pamiatkami UNESCO. Hotel sa nedávno umiestnil medzi 15 najlepšími a najkrajšími zámockými hotelmi sveta. Svoje postavenie si vydobyl nielen pestrou ponukou relaxačných procedúr, ale predovšetkým srdečným prístupom k hosťom. Ceny v tomto hoteli sa začínajú na cca 182 eur za noc.

Chateau HerálecZdroj: Archív zámkov

Barokový zámoček Chateau Mcely neďaleko Prahy ponúka útulné ubytovanie (cena od 153 eur), a predovšetkým spojenie s prírodou. Známym sa stal vďaka svadbám, tie tu malo niekoľko českých známych ľudí a tiež tamojšou kúpeľnou tradíciou a filozofiou založenou na bylinkárstve. Príjemným spestrením je tiež biotopické jazierko alebo domček celý postavený z dreva, v ktorom prebiehajú masáže. Zaujímavosťou je, že aj tu je zámockou pani Slovenska, aj keď s neslovenským menom – Inéz Cusumano. Tá ho kúpila v roku 2001 a postupne zrekonštruovala.

Mcely Presidential Suite AgapeZdroj: Archív zámkov

Na neďalekej Morave, v blízkosti chránenej krajinnej oblasti Jeseníky, je obec Sobotín s rovnomenným zámočkom. V jeho priestoroch sa nachádza novozrekonštruovaný Hotel Klein, ktorý ponúka nielen izby (cena od 256 eur), ale aj päťhviezdičkové apartmány (cena od 562 eur), v ktorých sa spájajú moderné technológie s krásnym dobovým vybavením. Hostia majú k dispozícii samozrejme moderné vymoženosti, ako je wellness a spa.

Interiér hotela Sobotin.Zdroj: Archív zámkov

Ubytovať sa hneď vedľa potomkov šľachtického rodu Šternbergovcov zase môžete na zámku Jemniště južne od Prahy. K dispozícii sú tri štvorhviezdičkové apartmány (cena od 115 eur) a vo všetkých zaisťuje romantickú atmosféru nielen jeden z historických kozubov, ale aj kľúč od zámockej záhrady.

Apartmán zámku Jemniště.Zdroj: Archív zámkov

Severne od Prahy pri meste Mělník zase nájdeme zámok Liblice pochádzajúci z vrcholného obdobia baroka. Ten je príkladom, že aj zámocké pohodlie vrátane wellness a spa môže byť cenovo dostupné. Zámocká časť hotela ponúka izby s historickým nábytkom už od 77 eur a ak nie ste práve priaznivcami historického dizajnu, môžete využiť ubytovanie v moderne zariadenej dependance s výhľadom na zámok (ceny od 61 eur).

Interiér zámku Libice.Zdroj: Archív zámkov

A stredné Čechy do tretice. Pri meste Kolín sa nachádza barokový zámoček Radovesnice, ktorý stavia predovšetkým na luxus a diskrétnosť. Dá sa tam rezervovať nielen jedna izba, ale aj celý areál vrátane občerstvenia a dopravy. Ceny izieb priamo na zámku sa pohybujú od 340 eur. Ak k nim pridáte ešte 4,2 milióna, môžete si  zámoček aj kúpiť.

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)