Londýnske bary a puby disponujú už nielen jedlom a pitím

Kaviarne, bary, puby – to všetko má byť miestom príjemného relaxu, V niektorých britských mestách sa však zmenili na bojiská na ktorých sa pri potýčkach nepoužívajú len päste, ale aj nože.

501215
20.11.2019 / jh
Flickr

Ako informovala televízia Sky News v celej Veľkej Británii markantne pribudlo trestných činov spojených s poraneniami, ktoré sú spôsobené bodnými s sečnými zbraňami.

Britská polícia a samosprávy na to už reagovala a v minulých dňoch dostalo napríklad 320 londýnskych lokálov tzv. balíčky prvej pomoci, ktoré majú pomôcť obetiam potýčok, ktoré utrpia poranenia napríklad nožmi. Ide najmä o obväzový materiál a o prostriedky na zastavenie krvácania.

lekárničky ako súčasť pubovZdroj: Flickr

Balíčky financujú miestne samosprávy a Londýn je druhým britským mestom, ktorý k podobnému opatreniu pristúpil. Už predtým dostali balíčky prvej pomoci bary a puby v Birminghame. Ako povedal televíznej stanici jeden z policajtov, rýchle poskytnutie prvej pomoci je pri rezných a bodných poraneniach otázkou života a smrti, pretože bez nej často hrozí, že pri silnom krvácaní môže človek, ak nedostane v prvých minútach pomoc, zomrieť.

© 2019 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel