Medusa Group sa prebrala, ohlásila novú expanziu

Po tichu v roku 2016, kedy najväčšia slovenská spoločnosť v gastronomickej brandži neotvorila ani jednu novú prevádzku, plánuje tento rok pokračovať v expanzii.

468053
14.6.2017 / jh
Medusa

Podľa informácií skupiny, ich chce otvoriť hneď sedem – tri reštaurácie a štyri kantíny pre rozrastajúci sa závod a fabriku Volkswagen Slovakia. Dve z kantín boli otvorené v máji a júni, ďalšie dve sú plánované v lete a na jeseň tohto roku. Celkovo v nich zamestná viac než 140 nových ľudí.

Prvú tohtoročnú reštauráciu otvorili pred dvoma týždňami a je ňou Košická Klubovňa na Hlavnej ulici v Košiciach, len pár metrov od Dómu sv. Alžbety. Stala sa tak siedmou Klubovňou v poradí a po Bystrickej Klubovni druhou mimo Bratislavy. Celkovo skupina pred časom avizovala otvorenie spolu dvadsiatich Klubovní.

Novú reštauráciu plánuje otvoriť Medusa Group aj v Rakúsku, ide o koncept wagamama v Parndorfe. Je to tretí rakúsky podnik spoločnosti a bude umiestnený v novej časti obľúbeného outletového shopping centra.

„Našu druhú wagamama otvoríme na jeseň tohto roku. S centrom sa nám podaril vyrokovať lukratívny kontrakt a veríme, že dlhodobo vysoká návštevnosť a obľúbenosť centra prispeje k jej úspechu,“ povedal CEO spoločnosti Peter Štecko. V roku 2015 skupina avizovala, že postupne otvorí 13 prevádzok wagamama – okrem prvej slovenskej päť v Česku a sedem v Rakúsku.  

Outletové centrum Parndorf, v ktorom vznikne nová wagamama.Zdroj: Medusa

Tretím tohtoročným projektom je nočný klub v centre Prahy, otvorenie je naplánované na koniec roka. „Víziu nočného klubu v centre Prahy riešime interne už takmer tri roky. Ide o náročný projekt, ktorý však vnímame na tento rok ako náš kľúčový a veríme že naša dlhodobá snaha sa premení na funkčný a úspešný koncept, ktorý prinesie pražskému nočnému životu niečo nové,“ hovorí Peter Štecko.

V Prahe už skupina otvorila na jeseň 2015 trojposchodovú reštauráciu, bar a rockový klub Barrock na Václavskom námestí. Tento rok ho však zatvorili, hovorilo sa o jeho premiestnení na iné miesto. 

© 2017 News and Media Holding