Na lyžiach priamo z hotelových dverí. Toto je 5 najlepších

Jarné prázdniny sú pre mnohých časom pre rodinné lyžovačky – aj na Slovensku. Slovenské hory poskytujú množstvo možností ubytovania od ubytovania v súkromí až po päťhviezdičkový hotel.

504077
22.2.2020 / jh
TMR

Mnohé hotely, ktoré nie sú v pešej dostupnosti na svahy ponúkajú svojim hosťom vlastné skibusy, ktoré ich dovezú a odvezú na svahy. Pre rodiny s deťmi je ale aj tak najpohodlnejšie ubytovanie priamo pri nástupných staniciach lanoviek. Lebo keď ratolesti prestane pobyt vonku baviť, alebo im je zima, v hoteli sú za pár minút.

Z hodnotení Trend TOP reštaurácie a hotely sme vybrali päť najlepších ubytovaní, kde je to z hotelových dverí na svah naozaj len pár metrov. Lanovky rovno pred dverami sú najmä na obidvoch stranách Chopku.

Hotel Grand, Jasná

Grand jasná 7Zdroj: TMR

Voľakedy najväčší hotel na severnej strane Chopku z ktorého je to len pár metrov k stanici lanoviek, rovnako aj do lyžiarskej školy a zlyžovať sa dá až k jeho dverám. Obľúbený cez prázdniny u rodín s deťmi, tie tam majú veľký priestor na vybehanie sa, detský kútik, animátorov. Pre dospelých zase veľkorysé priestory na relax, najmä vonkajšie vírivky sauna a ochladzovacie jazierko sú v kurze.

Boutique Hotel Pošta, Jasná

Pošta - izbaZdroj: Jarmila Horvathova

Zo susedného hotela Grandu je to k najbližšej lanovke ešte menej metrov, doslova cez chodník. Pošta je, ako deklarujú, prvý boutique hotel v Jasnej a je vhodným bývaním pre tých, ktorí uprednostňujú menšie hotely a pokojnejšiu atmosféru. Izby zaujmú svojim dizajnom, prevláda drevo, koža, kameň, ale zaujala nás aj „chlpatá“ stena.

Chalets Jasná Collection, Jasná -Záhradky

Chalets Jasná - jedálenský kútZdroj: Jarmila Horváthová

V stredisku Jasná – Záhradky poskytujú najkomfortnejšie ubytovanie priamo na svahu apartmánové domy Chalets Jasná Collection. Sú veľkoryso zariadené, poschodové, dole je kuchyňa a obývací priestor, hore dve spálne, majú aj saunu a niektoré aj vírivku na terase. Sú vhodným bývaním pre ľudí, ktorí chcú mať absolútne súkromie, ešte aj bohaté raňajky nám priniesli priamo do domčeka.

Horský hotel Srdiečko, Chopok-Juh

Srdiečko lobby 2Zdroj: TMR

Na opačnej strane Chopku je pre tých, ktorí hľadajú komfort priamo pri lanovke najbližšie obľúbený Horský hotel Srdiečko. V zime je eldorádom lyžiarov, rodín, v lete turistov. Izby sú zariadené jednoducho, ale vkusne, dominuje drevo a je tam všetko čo treba, aj veci nad štandard troch hviezdičiek. Na relax po lyžovačke je tu aj wellness so saunami a vonkajšou vírivkou.  

Rotunda, Chopok

rotunda izbaZdroj: Jarmila Horváthová

Toto nie je typický hotel, ani sa sem nechodí asi na viac ako na jednu, alebo dve noci, ale je tak jedinečný, že sme sa ho rozhodli do tohto výberu zaradiť. Ide o tri izby priamo v budove lanovky na Chopku. Hoci sú  v 2000 metroch sú naozaj komfortne zariadené, dokonca si možno objednať aj niekoľkochodovú večeru. Keď sa vydarí počasie, je z izieb krásny výhľad až po Vysoké Tatry, keď nie, zaspávate a budíte sa pri svišťaní vetra... V každom prípade, ale hostia Rotundy sú tí, ktorí budú ráno určite prví na svahu.

© 2020 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel