Na mapu Marriottu pribudlo Brno

Otvoril tu, resp. pod značkou Courtyard by Marriott manažuje novootvorený rovnomenný hotel v Spielberk Office Centre.

465665
14.4.2017 / jh
Marriott

Dvadsaťtri štvorhviezdičkových a jeden päťhviezdičkový hotel je v metropole Moravy, Brne. Zameriavajú sa najmä na biznis klientelu a väčšina z nich je nezávislých, to znamená nesieťových.

Od novembra minulého roku sa Brno ale dostalo na mapu najväčšej svetovej siete hotelov, amerického Marriottu. Ten tu otvoril, resp. pod značkou Courtyard by Marriott manažuje novootvorený rovnomenný hotel v Spielberk Office Centre. Investorom 15-poschodového hotela s 201 izbami je developerská spoločnosť CTP a Brno sa stalo tretím mestom v Českej republike, kde má značka  Courtyard by Marriott zastúpenie. Jej ďalšie dva hotely sú na pražskom letisku a v Plzni.

Courtyard by Marriott sa orientuje najmä na biznis klientelu a to je aj hlavné zameranie brnianskeho hotela. Druhé najväčšie mesto v ČR je vyhľadávanou biznis lokalitou, desaťročia je známym výstavníckym mestom. Výstavy a kongresy tu majú dlhoročnú tradíciu, okrem toho má výbornú strategickú polohu, keďže je odtiaľto blízko do hlavných miest troch krajín – Prahy, Bratislavy aj Viedne. Rozvoj kongresového turizmu a rastúca atraktívnosť mesta pre biznis boli hlavné dôvody, prečo sa CTP rozhodlo v Brne pre hotelovú investíciu.

Nový hotel je postavený blízko brnianskeho výstaviska, diaľnice aj historického centra. Do mesta je to kilometer, na výstavisko a diaľnicu 1,5 kilometra. Keďže najčastejšími hosťami brnianskych hotelov sú firemní klienti (aj keď aj tzv. leisure počet návštevníkov rastie), a tí si na „kudrlinky“ v dizajne hotelových priestorov nepotrpia, dominujú aj v Courtyard by Marriott čisté línie. Interiéry sú zariadené v severskom minimalistickom štýle, vo vybavení izieb dominuje drevo a mramor. Interiéroví architekti si dali záležať, aby boli použité materiály prírodné – koberce sú vlnené, poťahy kožené, stolíky z mramoru. Steny zdobia veľkoplošné fotografie historického Brna.

Keďže mnohé biznis hotely sa podobajú ako vajce vajcu, najmä keď ide o sieťové zariadenia, v brnianskom Courtyarde sa tomu chceli vyhnúť a upútajú hostí hneď  pri príchode. V lobby je totiž obrovská, viac než 100 m2olejomaľba ľadového medveďa medzi antickými stĺpmi od súčasného výtvarníka Marka Číhala s ktorým spoločnosť CTP už niekoľko rokov spolupracuje. Obraz v brnianskom hoteli maľoval priamo na mieste vyše mesiaca. Ďalšou dominantou lobby je schodisko na poschodie s konferenčnými priestormi, ten najväčší je pre 400 ľudí.

Hotelovú kuchyňu reštaurácie The Yard Lounge & Dining vedie šéfkuchár Radovan Zajíček, ktorý varil roky za hranicami Česka a odtiaľ si priniesol aj záľubu vo francúzskej kuchyni. Varí sa tu sezónne, špeciálne sezónne menu obmieňajú každý mesiac.

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)