Najznámejšie hotelové priezvisko má 120 rokov

Presne o šiestej hodine podvečer miestneho času sa ôsmeho apríla po celom svete začali oslavy jubilea azda najznámejšej značky luxusných hotelov - Kempinski.

465511
11.4.2017 / Vladimíra Orgoňová
Grand Hotel Kempinski High Tatras

Presne o šiestej hodine podvečer miestneho času sa ôsmeho apríla po celom svete začali oslavy jubilea azda najznámejšej značky luxusných hotelov - Kempinski. Tie sa spustili od africkej Kene cez Blízky Východ a Áziu po Európu a boli aj vo Vysokých Tatrách.´

Keď v roku 1897 zakladateľ hotelovej značky Berthold Kempinski začal so svojím drobným podnikaním s vínom a v reštauračnom biznise, nemal určite predstavu, kam sa jeho snaha a impérium rozvinú. Z Berlína, kde začalo, obsiahlo takmer celý svet, s dobrodružným duchom cestovateľov a pohostinnosťou.

Tá už od začiatku pritiahla váženú a pravidelnú klientelu a predznamenala kulinársku revolúciu fixnými cenami jedál s pohárom dobrého vína. Trvalo ale až viac ako dvadsať rokov, kým svoju revolúciu značka preniesla aj do prvého hotelového rezortu Kempinski Schloss Marquardt s glamourom pre len 24 hostí. Dodnes je hotelová sieť Kempinski, ako jedna z najstarších hotelových skupín sveta, prítomná so sedemdesiatimi piatimi päťhviezdičkovými hotelmi v tridsiatich krajinách planéty.

Noc plná svetiel v Tatrách

„V jednom z nich, v slovenských Vysokých Tatrách pri tejto príležitosti pripravili oslavu počas „Noci plnej svetiel“, ale aj viacero aktivít, ktoré potešili jeho hostí. Večer začal príhovorom generálnej riaditeľky hotela Kathrin Noll a ochutnávkou francúzskeho šampanského značky Henri Giraud brandovaného špeciálne pre tento hotel. Unikátne otváranie šampanského metódou sabráž predviedol hosťom somelier Matúš Hamara.

Atmosféru osláv podobne ako všade vo svete dotvorilo aj umenie, tatranskú spoločnosť potešila unplugged vystúpením slovenská speváčka Mária Čírová pri sviečkach a svetelnej šou. O gastronomické zážitky, ktorými sa sieť počas celej histórie preslávila, sa postaral tím Grand Restaurant pod vedením šéfkuchára Tomáša Tejbusa. Hotel je výnimočný aj tým, že hoci ide o hotel luxusnej značky, atmosféra je tam skôr rodinná a tak vás ani neprekvapí, že pri raňajkách riaditeľka hotela nielen dozerá na personál, ale pokojne ho, ak treba, aj zastúpi.

Medzi hosťami známi ľudia, aj James Bond

Rok 2017 je pre sieť Kempinski významný nielen 120. výročím jej založenia, ale aj otvorením prvého 5-hviezdičkového hotela na Kube – Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana v jednej z najikonickejších budov v starej Havane. Sieť prevádzkuje mnohé z ikonických hotelov - Hotel Adlon Kempinski Berlin, The Emirates Palace v Abu Dhabí a Çirağan Palace Kempinski v Istanbule. The Emirates Palace v Abu Dhabí je pravidelne zaraďovaný do rebríčkov najlepších luxusných hotelov sveta, hotely siete boli ale aj kulisami pre „bondovky“, napríklad v Çirağan Palace Kempinski sa natáčala predposledná bondovka Skyfall a v hamburgskom Hotel Adriatic Kempinski zase Zajtrajšok nikdy neumiera s Pierce Brosnanom v úlohe agenta 007.

 Tento hotel bude onedlho hostiť aj Angelu Merkelovú počas summitu G 20 v Hamburgu, stretnutia hláv najmocnejších krajín sveta. A o berlínskom Adlone sa hovorí ako o hoteli, kde bude možno počas summitu bývať Donald Trump, keďže v Hamburgu mu podľa nemeckých médií zatiaľ ubytovanie nenašli. 

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)