Praha má hotelík priamo v termináli letiska

Aj keď sa veľké aerolínie na veľkých križovatkách medzikontinentálnych letov snažia, aby tranzitných cestujúcich čo najmenej trápili dlhými vyčkávaním na prípojný let, nie vždy sa to podarí skoordinovať.

500221
8.11.2019 / Ján Blažej
AeroRooms

Niekedy sa stane, že cestujúci priletel ráno zo zámoria, musí čakať na ďalší let do večera, alebo ten, kto pricestoval večer, má prípoj až ráno... A občas sa stane, že let mešká a prípoj nemôže dlho čakať.

Aby pasažier nemusel  čakať hodiny driemajúc na nepohodlnom sedadle v tranzitnej hale, sú na väčších a veľkých letiskách tranzitné hotely.

V areáli viedenského letiska sú dva veľké a dvesto až štyristo krokov od terminálov na letisku Václava Havla v Prahe je dokonca ich päť. Jeden je skutočne kuriózny.

aerorooms hotel Praha 2Zdroj: AeroRooms

Volá sa AeroRooms a je malý: má iba 14 novo zrekonštruovaných izieb s novým dizajnom. Nachádza sa na mieste bývalého voľnočasového priestoru Rest&Fun, kde bol kedysi hotelík toho istého mena s ôsmimi izbami výhradne pre tranzitných cestujúcich.

Situovaný je priamo v termináli a má dva vstupy. Aj z verejnej časti letiska, kadiaľ prichádzajú cestujúci z mesta a aj z neverejnej časti medzi terminálom 1 a 2, kde sa nachádzajú cestujúci, ktorí prileteli a chcú v hotelovom prostredí čakať na odlet.

Hotel využívajú nielen tranzitní cestujúci, ale aj tí, ktorí odlietavajú veľmi skoro ráno a keby si našli hotel v hlavnom meste, mali by kratšiu noc.

Dvojposteľová izba v AeroRooms stojí od 78 eur, čo nie je na pražské pomery veľa. Ubytovať sa tu spontánne, teda tak, že prídete na recepciu a spýtate sa, či nemajú voľnú izbu, sa tu ale nedá. Ubytovanie si treba rezervovať na internetovej stránke letiska alebo cez rezervačné portály.

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel