Priaznivci luxusných hotelov majú nový cieľ

Karibský ostrov Dominika v Karibiku nie je u nás veľmi známy, stáva sa aj, že si ho zamieňajú s Dominikánskou republikou. Do novín sa dostal v nie príjemných súvislostiach pred dvoma rokmi, keď sa ním prehnal hurikán.

496472
7.7.2019 / jh
Kempinski

Napriek tomu sa stáva oázou luxusu v Karibiku, len tento rok tam otvoria alebo otvorili podľa zahraničných agentúr štyri luxusné hotely. Stručne ich, tým ktorí tento typ dovolenky preferujú a majú naň, predstavíme.

Jungle Bay Eco Villas

Dominica - Jungle Bay Eco VillasZdroj: Eco Bay

Tieto vily a apartmány už vítajú prvých hostí a sú postavené s ohľadom na okolité prostredie. Je z nich krásny výhľad na záliv Scottshead. Je tu reštaurácia, bar, bazén z vulkanického kameňa s terasou na slnenie, spa, dve joga štúdiá s terasami. Hotel nie je priamo na pláži, je to 5 minút autom a nachádza sa tu najlepšie miesto na potápanie na celom ostrove. Svojim hosťom dokáže zabezpečiť hotel všetko – transfery, výlety, túry so sprievodcom a aktivity v hoteli.

Cabrits Resort & Spa Kempinski

Dominica - Kempinski, pohľad zhoraZdroj: Kempinski

Tento hotel otvárajú 14. októbra 2019 a je v susedstve národného parku Cabrits s panoramatickým výhľadom na Karibik. Hostia si môžu vybrať medzi 152 izbami a apartmánmi a šiestimi vilami. Okrem toho tu budú tri reštaurácie, dva bary, lounge, štyri vyhrievané bazény, rozličné druhy športov, dva tenisové kurty, spa, fitness centrum, detský klub a amfiteátor, pre hostí bude hotel organizovať aj turistiku v národnom parku. Kempinski chce prilákať prvých hostí aj ponukou – pri rezervovaní minimálne troch nocí je ďalšia grátis. Sieť sa v Karibiku, zdá sa vzhliadla, okrem tohto hotela stávajú plážový rezort na Kube.

Anichi Resort & Spa

Dominica - Anichi Resort, pohľad zhoraZdroj: Anichi

Nový Anichi Resort & Spa značky Autograph Collection by Marriott majú otvoriť na jeseň tohto roku na 12 hektárovom pozemku v malebnom Picard Beach. Má mať 128 izieb a apartmánov, časť z nich má mať privátne bazény, infinity bazén s barom uprostred, niekoľko reštaurácií a veľké spa. Mal by patriť medzi najluxusnejšie hotely v Karibiku.

Secret Bay

Dominica - Secret BayZdroj: Secret Bay

Tento luxusný eco resort bol otvorený už pred niekoľkým mesiacmi a už bol aj pár krát ocenený – napríklad Condé Nast Traveller mu udelil 4. miesto medzi najlepšími hotelmi Karibiku. V tomto prípade nejde o novootvorenie, ale znovuotvorenie po odstraňovaní škôd po hurikáne Maria.

Komplex má šesť víl, ďalšiu novú dvojposchodovú vilu, spa v štýle „v korunách stromov“ s výhľadom na more, nové wellness a – uprednostňuje sa tu chôdza na boso.

O čom je Dominika

DominicaZdroj: Flickr

Ostrov Dominika leží edzi ostrovmi Guadeloupe a Martinique vo východnom Karibiku. Patrí k svetovému dedičstvu Unesco pre svoje jazerá, fumaroly, vulkány, horúce pramene a husté tropické lesy. Tiež je eldorádom pre aktívnych dovolenkárov – dá sa tu turistikovať, potápať, robiť vodné športy, kaňoning, pozorovať delfíny a veľryby.

Lieta sa sem napríklad s Air France cez ostrovy Guadeloupe a Martinique a potom na Dominiku s Air Antilles. Lietajú sem aj lokálne aerolinky z Antiguy, Barbadosu, Guadeloupe, Puerto Rico, St. Maarten a Panenských ostrovov.

© 2019 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel