Prvý ročník Beerfestu

Desať pivovarov v 27 podnikoch ponúkne 50 druhov pív

380696
21.9.2012

Od 21. septembra štartuje prvý ročník bratislavského Staromestského beerfestu. Slávnosti piva budú osem dní v 27 pivárňach,reštauráciách a podnikoch na území bratislavskej mestskej časti Staré Mesto a celá akcia vyvrcholí v piatok 28. septembra na Hviezdoslavovom námestí, kde bude od 12. hodiny finále slávností piva.

Prvý Staromestský beerfest bude mať v ponuke rôzne špeciality ako smrekové pivo či pivný guláš. Ako informovala prezidentka Slovenského združenia výrobcov piva a sladu Júlia Hurná, desať pivovarov má pre hostí pol stovky druhov rôzneho piva z produkcie malých, reštauračných a veľkých pivovarov. Pivo sa bude čapovať už za cenu od jedného eura a môžete ochutnať svetlé, tmavé, kvasinkové, nealkoholické, ochutené moky či miešané pivné nápoje. Z gastronomických špecialít budú môcť návštevníci ochutnať aj pivnú polievku alebo vyhlásený pivný guláš z Bratislavského Meštianskeho Pivovaru. Na Hviezdoslavovom námestí v akcia vyvrcholí piatok 28. septembra od pravého poludnia až do noci. Okrem pivných stánkov je pripravený aj program. Podujatie otvorí pochod mažoretiek, odborníci porozprávajú o výrobe piva, vystúpia bubeníci Campana Batucada či skupina Starmania.

Hlavným partnerom Staromestského Beerfestu je bratislavská mestská časť Staré Mesto. Staromestská starostka Táňa Rosová chce takto návštevníkom pripomenúť históriu varenia piva v bratislavskom Starom Meste a obnoviť tradíciu odovzdávania "várečného práva". „Týmto podujatím si chceme pripomenúť dlhú históriu varenia piva v Starom Meste. Už v polovici 15. storočia získalo jedenásť pivovarníkov na Zuckermandeli „várečné právo“. Teda povolenie variť pivo. V tomto roku budem mať tú česť symbolicky ho opäť udeliť. Preto sme pripravili prvý ročník Beerfestu ako obnovenie tejto tradície,“ povedala. 

Nájdi reštauráciu alebo hotel