Sieť Vapiano ohlásila platobnú neschopnosť,

Nemecká sieť talianskych reštaurácií Vapiano, ktorá má pobočky po celom svete, v piatok oznámila, že je insolventná pre katastrofický vplyv nového koronavírusu na jej podnikanie. A požiadala o vládnu pomoc, aby predišla formálnemu vyhláseniu platobnej neschopnosti.

504987
20.3.2020 / TASR | jh
Bencik Culinary Group

Spoločnosť Vapiano uviedla, že v dôsledku drastického poklesu tržieb a výnosov sa zastavil tok peňazí a od piatka je insolventná.

Všetkých 55 reštaurácií Vapiano v Nemecku bolo vo štvrtok zatvorených na neurčito. Aj takmer všetky z jej 230 prevádzok na celom svete sú už zavreté, uvádza sa vo vyhlásení pre regulačné úrady.

Podľa nemeckého konkurzného práva má vedenie tri týždne na to, aby vyhodnotilo, či je ešte stále možné zastaviť úplné konkurzné konanie.

„Spoločnosť Vapiano v krátkom čase požiada o podporu v rámci programov finančnej pomoci, ktoré vyhlásili rôzne vlády v Európe,“ uviedla sieť.

Ak táto snaha zlyhá, bude Vapiano pokračovať v kononkurznom konaní, pretože nevytvára takmer žiadny obrat, ale musí uhrádzať mzdy, nájomné a ďalšie prevádzkové náklady.

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel