Slováci otvorili reštauráciu vo Viedni

V centre Viedne už boli dve reštaurácie, ktoré mali slovenského vlastníka. Po niekoľkých rokoch ich však Medusa Group zatvorila, po tom, čo sa námestie, kde sídlili, zmenilo na stavenisko.

502798
14.1.2020 / jh
Bürgerliche Brauerei

Pred dvoma mesiacmi otvorili v centre hlavného mesta Rakúska opäť podnik, ktorý má slovenských majiteľov. Nachádza sa neďaleko známeho “Ringu“ a otvorili ho po dvojročnej rekonštrukcii niekdajšieho mestského pivovaru Stadtbrauerei Schwarzenberg. To naznačuje, že ide o pivovarskú reštauráciu a aj názov má príznačný - Bürgerliche Brauerei, čo v preklade znamená Meštiansky pivovar.

Nie je to nijaká kópia, alebo imitácia názvu dvoch známych bratislavských podnikov, ktoré sa volajú rovnako. Viedenský podnik totiž otvorili majitelia bratislavského Meštianskeho pivovaru. Viedenská reštaurácia si tak ako bratislavské varí tiež sama pivo, v ponuke sú dva druhy.

Burgerliche Brauerei - špikové kostiZdroj: Bürgerliche Brauerei

Aj jedálny lístok je „pivovarský“ medzi predjedlami je bryndzová aj škvarková nátierka, praclík, tlačenka aj pečená klobása, špik, medzi hlavnými jedlami burgre, rebrá, guláš, rezeň či koleno, ale aj tirolské knedle...Reštaurácia má kapacitu 180 miest, v lete má pribudnúť aj záhrada. Podľa prvých recenzií na tripadvisore a na facebooku podniku hosťom chutí jedlo aj pivo.

Majitelia Bürgerliche Brauerei už majú s Rakúskom skúsenosti, od začiatku minulého roka prevádzkujú reštauráciu a kaviareň Grundios na zámku v Kittsee.

© 2020 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel