El Gaucho skúsia v Bratislave nahradiť Česi

Kobe Restaurants chce nasledovať úspech existujúcich reštaurácií v Prahe a v Brne.

465421
10.4.2017 / jh
Kobe

V lete minulého roka mnohých prekvapil nápis na dverách populárnej reštaurácie El Gaucho, ktorý oznamoval jej zatvorenie. Exkluzívny priestor na Hviezdoslavovom námestí však dlho prázdny nezostal, pred niekoľkými týždňami tu otvorili reštauráciu s názvom Kobe Restaurant.

Ide o prvú reštauráciu rovnomennej siete na Slovensku, ostatné sú v Českej republike. Podľa Radka Dopitu, zástupcu siete Kobe Restaurants, chce bratislavská reštaurácia nasledovať úspech existujúcich reštaurácií v Prahe a v Brne. Podnik charakterizuje svoj koncept ako „fusion“ ázijskej a európskej kuchyne, v ponuke sú napr. gyoza taštičky, suši, špeciality na grile aj hovädzie „Kobe style“ to znamená z plemena wagyu chovaného inde ako v Japonsku, ale aj „pravé“ hovädzie mäso z Kobe a to ako steak z hovädzej roštenky.

Podľa Daniela Kútha, senior konzultanta oddelenia maloobchodných nehnuteľností JLL Slovensko, ktorá prenájom priestorov sprostedkúvala, tento vstup na bratislavský trh len potvrdzuje záujem medzinárodných gastro konceptov o lokality v centre Bratislavy na rozdiel od iných segmentov, ktoré skôr uprednostňujú priestory v nákupných centrách.“

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)