„Turistické oscary“ dostali aj slovenské hotely

Ocenenia World Travel Awards sa považujú za niečo ako oscary v turizme, lebo sa udeľujú na základe hlasovaní cestovateľov, ale aj profesionálov v tejto brandži.

495812
18.6.2019 / jh
Grand Hotel River Park

Celosvetovej ceremónii, ktorá bude tento rok 28. novembra v ománskom Muscate predchádzajú každoročne vyhlasovania víťazov na jednotlivých kontinentoch. Európska ceremónia sa konala nedávno na portugalskej Madeire. Víťazi sa oceňujú v množstve kategórií a ocenenia vyhlasujú aj v rámci jednotlivých krajín.

Bodovali aj Slováci

V rámci Slovenska dostali ocenenie hotely v rámci kategórií Najlepší boutique hotel, najlepší biznis hotel, najlepší hotel, najlepšie hotelové rezidencie a najlepší hotelový apartmán. Okrem toho vyhlásili víťaza v kategórii najlepšia požičovňa áut.

Po dve ocenenia si odniesli bratislavské hotely Grand Hotel River Park a Luxury Collection Hotel a Roset Boutique Hotel (bývalý Tulip) a jednu cenu tiež bratislavský Radisson Blu Carlton Hotel.

Najlepším boutique hotelom sa stal Roset Boutique Hotel, ktorý dostal aj ocenenie za najlepšie slovenské hotelové rezidencie.

Hotel Roset - rezidenčné ubytovanieZdroj: Foto: Tulip House

Bratislavský Grand Hotel River Park a Luxury Collection Hotel dostal ocenenia za najlepší slovenský hotel a za najlepší slovenský hotelový apartmán. Tým sa stal prezidentský apartmán tohto 5-hviezdičkového hotela.

Aj autopožičovne

„Jeho rozloha je 280 metrov štvorcových, pripojiť sa k nemu dajú aj vedľajšie izby a zároveň má k dispozícii terasu s bezkonkurenčným výhľadom na rieku Dunaj. Využiť sa dá tiež na pracovné stretnutia. Napríklad aj počas nedávnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC práve tu prebiehali bilaterálne rokovania štátnikov,“ povedal riaditeľ hotela Branislav Kačkovič.

Radisson Standard roomZdroj: Radisson

Najlepší slovenským biznis hotelom sa stal bratislavský Radisson Blu Carlton Hotel. Ocenenie v nehotelovej kategórii dostala požičovňa áut Europcar.

© 2019 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel