V Londýne otvoria prvý whisky hotel

Tematické hotely sú vo svete stále populárne, „svoje“ majú napríklad priaznivci všetkých žánrov hudby ale venované sú aj menej vzletným veciam, napríklad pivu. A najnovšie aj whisky.

497045
25.7.2019 / jh
http://blackrock.bar/

Prvý hotel venovaný tomuto alkoholu otvoria v septembri v Londýne. Hotel vznikne z populárneho whisky baru Black Rock, jeho majitelia totiž prevzali všetky poschodia budovy, v ktorej sa bar nachádza.

Zaužívaná adresa

Ten otvorili len v roku 2016, ale na londýnskej scéne sa stal známym pre svoju ponuku 250 druhov whisky a kreatívne koktaily z nej.

Tiež kvôli veľmi netradičnému barovému pultu – ten sa nachádza uprostred lokálu a je urobený z kmeňa 185 rokov starého duba. Je naplnený 17 litrami whisky a hostia si ju môžu priamo sami  v kmeňa čapovať.

Od septembra

Hoci izby v hoteli si možno objednať až od septembra, už pred troma týždňami na jednom z poschodí otvorili Black Rock Tavern, kde ponúkajú 50 druhov whisky a čapujú päť druhov piva. Interiér hotela na webovej stránke baru ešte nezverejnili, nová taverna je zdobená graffiti, inšpirovanými Japonskom.

Je tu aj priestor na ochutnávky whisky a miešanie vlastných kreácií. Hostia si môžu vytvoriť vlastnú pol litrovú fľašu tohto nápoja. 

© 2019 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel