Výkladná skriňa hotela môže mať aj 500 štvorcových metrov

„Suite“, alebo po slovensky apartmány, sú výkladnou skriňou každého ubytovacieho zariadenia. V päťhviezdičkových hoteloch spájajú špičkovú architektúru, dizajn, komfort, servis a hosťom poskytujú maximálny luxus spojený so súkromím.

497998
25.8.2019 / jh
Kempinski

Magazín www.travel4news.at vybral päť najkrajších apartmánov z hotelovej siete Kempinski. Určite stojí za zmienku, že medzi ne zaradil aj apartmán z tatranského Grand Hotel Kempinski High Tatras.

Kempinski Hotel Das Tirol, Kitzbühel – Penthouse Suite

Kempinski Hotel Das TirolZdroj: Kempinski

Lákadlom hotela Kempinski Hotel Das Tirol neďaleko Kitzbühelu je Penthouse Suite – najväčší hotelový apartmán v Rakúsku. Má päť spální a štyri kúpeľne, 520 štvorcových metrov obývacej plochy a tri terasy s rozlohou vyše 500 štvorcových metrov. Nábytok je z tirolského dreva, zariadenie je kombinácia kože, filcu, lodénu a skla.

Adlon Kempinski Berlin, Berlín – Royal Suite

Kempinski Adlon - Royal Suite 2Zdroj: Kempinski

Tento apartmán, jeden z troch prezidentských apartmánov tohto hotela, má 185 štvorcových metrov a okrem luxusu na najvyššej úrovni si tu hostia môžu užiť výhľad na Brandenburskú bránu. Stojí na noc 26-tisíc eur a hostia majú k dispozícii kuchynský kút, privátnu saunu, vírivku a jedáleň, ale aj 24 hodinové služby komorníka. Bývala tu napríklad kráľovná Alžbeta II.

Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea, Mŕtve more – Royal Villa

Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea - Royal VillaZdroj: Kempinski

Kráľovská vila v tomto hoteli na brehu Mŕtveho mora je útočiskom prominentov s výhľadom na Mŕtve more, súkromným infitity bazénom a vlastnou súkromnou plážou. Vila má dve poschodia, vnútorný dvor s fontánou, tri spálne, dve presklenené obývacie izby s terasami, kuchyňu, jedáleň pre 12 osôb, vonkajšiu terasu, záhradu, vlastné wellness, komorníka a kuchára, ktorí sú k dispozícii len pre hostí vily.

Kempinski Grand Hotel des Bains, St. Moritz – Turmsuite

Kempinski Grand Hotel des Bains - Turmsuite2Zdroj: Kempinski

Jedna z vlajkových lodí siete – hotel v mondénnom stredisku St. Moritz má najlepšie apartmány v obidvoch vežiach budovy z roku 1864. Paradoxne, predtým v nich boli izby pre zamestnancov. Apartmány majú 120 štvorcových metrov a tri poschodia. Na dvoch poschodiach sú spálne, na treťom obývacia izba s 360 stupňových výhľadom na okolité končiare a na St. Moritz. Hlavným lákadlom je ale veľká terasa. Apartmán je určený pre skupinky do štyroch osôb. Dá sa však prenajať aj celé šieste poschodie a obidva apartmány k tomu.

Grand Hotel Kempinski High Tatras, Štrbské Pleso – Honeymoon Suite

Kempinski High Tatras - Honeymoon Suite terasaZdroj: Kempinski

Aj v tatranskom hoteli sa nachádza najkrajší apartmán v hotelovej vežičke. Najväčším lákadlom je súkromná vírivka na terase s 360 stupňovým výhľadom na Vysoké Tatry a Štrbské pleso. Odtiaľto sa dá sledovať aj západ slnka, alebo hviezdna obloha. Exkluzivitu vnútorných priestorov podčiarkuje krb, ktorý je vyrobený z jedného kusu mramoru, hodvábne tapety či mramorová kúpeľňa.

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel