Aké sú vína Mrva&Stanko 2005

35892

Mϋller-Thurgau, akostné víno, ročník 2005

Víno reduktívnej zelenkavej farby nižšej intenzity. Sladká ovocná vôňa s jemne korenistou až muškátovou stopou. Ľahučká ovocná chuť s dobrou aciditou a jemnou marhuľkovou dochuťou. Ľahký typ osviežujúceho letného moku.

Rizling vlašský, akostné víno, ročník 2005

Zelenkavá farba reduktívneho charakteru. Aromatike moku dominujú florálne tóny sprevádzané citrusovo-grepovými nuansami. Sviežu ovocnú chuť vína príjemne osviežuje pikantná kyselinka.

Fetasca regala, neskorý zber, ročník 2005

Reduktívna farba s prevahou žltých tónov. Intenzívna vôňa vína korenisto-aprikotového charakteru. Na podnebí je mok ľahký, vzletný, jemne pikantný. Korenisté nuansy a stopy sušených marhúľ sa objavujú aj v lahodnej a čistej dochuti. Svieže víno animujúce na pitie.

Veltlínske zelené, neskorý zber, ročník 2005

Zelenkavá farba a nazretá vôňa dužiny vinohradníckych broskýň s náznakom zelených mandlí. Chuťovú kostru vína vytvára hravá kyselinka a svieža ovocná chuť po dužine zelených egrešov.

Sauvignon, neskorý zber, ročník 2005

Reduktívna zelenkavá farba. V aróme vystupujú do popredia tóny zelených broskýň na žihľavovom pozadí. Chuť vína je subtílnejšia, hladká, podfarbená jemnými egrešovo-broskyňovými notami.

Sauvignon, výber z hrozna, ročník 2005

Vyššia reduktívna farba so žltými reflexmi. Uzavretá ovocná vôňa pripomínajúca zelené egreše. Chuť je plná, guľatá, ovocného naturelu. Toto víno potrebuje ešte trochu času.

Rizling rýnsky, kabinet, ročník 2005

Ľahšie médium z piesčitých pôd žlto-zelenkavej farby. Vôňa je medovo-korenistá, chuť ľahká, svieža, rizlingová s aromatickou reflexiou v dochuti.

Rizling rýnsky, neskorý zber, ročník 2005

Iskrivá zlatistá farba s jemným nádychom do zelena. Sladká ovocno-lipová vôňa s jemným minerálnym podtónom hlinitej pôdy. Chuť vína je plná, guľatá, alkoholická, dochuť čistá, dlhá, citrusovo-medová. Víno s dobrým potenciálom.

Rulandské biele, výber z hrozna, ročník 2005

Reduktívna zelenkavo-žltá farba s iskrou. Aromatický profil moku tvorí typická chlebovinka doplnená a tóny broskýň a jemné nuansy pražených mandlí. Na podnebí sa víno prezentuje pikantným atakom nasledovaným plnou alkoholickou chuťou s výraznou chlebovinkou.

Chardonnay, neskorý zber, ročník 2005

Povinná reduktívna farba s prevažujúcim spektrom žltých tónov. Ovocná vôňa po zrelých banánoch na orieškovo-krémovom pozadí. Chuť vína je tenšia, ordinárne ovocná s citrusovou kyselinkou a kratšou dochuťou.

Rulandské šedé, výber z hrozna, ročník 2005

Ruland žltkastej farby s iskrou. Vôňa exotického ovocia a sušených hrozienok vystupuje do popredia po krátkom prevetraní moku. Plná a uhladená chuť s vyšším obsahom alkoholu a jemnými tónmi svetlého sušeného ovocia, ktoré prechádzajú do dlhej hrozienkovej dochute moku. Víno má to najlepšie ešte len pred sebou.

Tramín červený, výber z hrozna, ročník 2005

Pre odrodu typická zlatožltá farba. Korenistá vôňa so sladkými tónmi ružových lupeňov. Plná a hladká korenisto-ovocná chuť s vysokým obsahom alkoholu a dlhou dochuťou. Pekný reduktívny typ tramínu.

Cabernet Sauvignon rosé, akostné víno, ročník 2005

Intenzívna jahodová farba s pomarančovo-oranžovými reflexmi. Úžasne intenzívna vôňa sušených lesných jahôd, ľahučká a svieža ovocná chuť plná elegancie, uhladenosti a šarmu. Sexi víno.

Zweigeltrebe x Dornfelder, akostné značkové víno, ročník 2005

Tmavá granátová farba s mladým purpurovým okrajom. Ovocná vôňa moku pripomína ostružiny a lesné maliny. Chuť vína je mladá, ovocná, príjemne tanínová.

Frankovka modrá, neskorý zber, ročník 2005, Dulovce

Netradične tmavá farba českého granátu lemovaná purpurovým meniskom. Višne v čokoláde posypané čiernym korením vo vôni, lesné ovocie v ľahučkej, letnej chuti.

Frankovka modrá, neskorý zber, ročník 2005, Mojmírovce

Rubínovo-granátová farba s mladým okrajom. V aróme ovocno-korenisté tóny. Chuť vína je plná, ohnivá, južanská, s dlhou dochuťou po červenom bobuľovom ovocí. Víno má dobrý potenciál.

Cabernet Sauvignon, neskorý zber, ročník 2005, Strekov

Tmavý granát s intenzívnym purpurom po okraji. Vo vôni tóny lesného ovocia, pižma a čokolády s jemnými nuansami dreva. Stredne stavané telo, príjemné triesloviny, lahodná ovocno-čokoládová chuť. Výborné červené víno.

Cabernet Sauvignon, výber z hrozna, ročník 2005, Mojmírovce

Granát a purpur ako pri strekovskom kabernete. Uzavretá aromatika pripomínajúca ostružiny so stopami horkej čokolády. Plná a robustná čokoládovo-ovocná chuť tanínového charakteru. Médium s výborným potenciálom.

Cabernet Sauvignon, neskorý zber, barrique, ročník 2004, Mojmírovce

Atramentová farba s vyzretejším purpurovým okrajom. Vôni dominujú sladké tóny páleného dreva a tmavého lesného ovocia. Chuť moku je uležaná, príjemne ovocná, čučoriedková, s nuansami bariku a sladkými tanínmi. Skvelé červené víno.

Autor je vínny publicista. Spoluautor je vlastníkom internetového obchodu s vínom Wineshop.sk.

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel
Víno roka