Diskusia (2reakcie)

 • Fakty a očakávania

  27.10.2006 / GURU / Reagovať

  K faktom v článku skutočne niet čo dodať, je to vskutku ako to autor opísal.
  Myslím, že desať rokov od vydania nového vinárskeho zákona sa na SVK v tejto oblasti podarilo uskutočniť veľký krok vpred.
  Tento rok sa javí (podľa môjho názoru) ako najlepší za týchto spomínaných 10 rokov.
  Ešte aj to musím autorovi potvrdiť, že to bude klásť nároky na zvládnutie technológie spracovania, pretože takúto surovinu (hlavne tí menší) vinári často v "rukách" nemali, takže budú robiť s niečím "troška" odlišným.
  Som ale zvedavý, či trh bude schopný absorbovať významne vyššie množstvo "predikátnych" vín, z čoho mám mierne obavy. Na druhej strane, možno príde k poklesu cien slovenských výberových vín, čo v konečnom dôsledku bude znamenať rozšírenie portfólia konzumentov aj o menej solventných, ktorí do budúcna môžu ostať stabilným trhom...ale to už troška zachádzam do svojej profesionálnej "deformácie" :-))

 • Má hore niekto rád vinárov

  30.10.2006 / mp / Reagovať

  Ono otázka či to vinári a obchodníci (!) nezoberu tak , že boh nadelil ím aby vyrobili a predávali vyššiu kvalitu , ktorá predsa musí mať vyššiu cenu a konzumentom zostane len zaplatiť. Alebo budeme mať za obvykle ceny vyššiu kvalitu ?
  To sa mi nechce veriť, žeby pán boh nadelil všetkým a tí sa podelili a tentokrát vynimočne sa na tom nikto len nepriživil. -:)

Nájdi reštauráciu alebo hotel
Víno roka