V Taliansku otvorili „Disneyland“ pre vinárov

V toskánskom mestečku Bolgheri sa točí všetko okolo vína. Nedávno tu pribudla atrakcia, ktorá poteší všetkých, čo za vínnym turizmom a vínom do Toskánska cestujú.

469989
2.8.2017 / jh
worldwinetown.com

Areál s názvom World Wine Town má byť talianskou odpoveďou na nedávno otvorené Cité du Vin vo francúzskom Bordeaux. Srdcom trojhektárového areálu je starý roľnícky dom Casone Ugolino, ktorý bol sídlom vplyvnej rodiny Della Gherardesca, dvojposchodové múzeum mapuje históriu rodiny aj vinárstva a kulinárstva v tomto regióne do starovekých čias po súčasnosť.

World Wine TownZdroj: worldwinetown.com

Vizuálnu stránku múzea vytvoril trojnásobný držiteľ Oskara Dante Ferretti, ktorý sa podieľal na scénickom stvárnení filmov ako Meno ruže a Letec. Realizoval ju spolu so svojim päťčlenným tímom a veľký dôraz kládli na multimedálne prezentácie a impresie.

Pre talianske médiá sa D. Ferreti vyjadril, že chce návštevníkov areálu zobrať na objaviteľskú cestu po histórii vína v Bolgheri. Okrem múzea je v areáli aj akadémia pre someliérov, škola vína a varenia a dokonca škola využívania technického konope, ktoré tu bolo v minulosti významnou surovinou. Samozrejme tiež hotel a  konferenčné centrum.

World Wine Town 2Zdroj: worldwinetown.com

Aby návštevníci nezostali hladní, sú v areáli aj tri reštaurácie so širokou ponukou toskánskych špecialít a samozrejme výberom najlepších vín z Bolgheri. Tiež je tu obchod s lokálnymi potravinami a výrobkami a zmrzlináreň.

Výstavba a rekonštrukcia areálu trvala vyše 15 rokov a stála 12 miliónov eur. Financoval ju podnikateľ Franco Malenotti a množstvo ďalších investorov.

© 2017 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)