Recyklované šampanské v biznis triede. To sa Emirates nepodarilo

Letecká spoločnosť Emirates Airlines sa pravidelne umiestňuje v hodnoteniach cestujúcich na prvých miestach na svete, v prestížnom rebríčku hodnotení rešpektovaného portálu Skytrax skončili tento rok štvrtí a predtým niekoľko krát toto hodnotenie aj vyhrali.

469452
16.7.2017 / jh
wikipedia.com

Čo sa týka podávaného jedla a nápojov na palube, tam v prvej desiatke nefigurujú a po videu, ktoré sa objavilo v minulých dňoch na sociálnych sieťach, asi naďalej nebudú. Jeden z pasažierov biznis triedy na linke z Moskvy do Dubaja totiž nafilmoval letušku, ako prelieva šampanské z pohára naspäť do fľaše a video umiestnil na Instagram. Čím vyvolal samozrejme diskusiu, či je to u Emirates bežný zvyk...

Ozvali sa hlasy, ktoré letušku chválili, že šetrí, ďalšie že by ju mali prepustiť aj také, že je to vec, ktorá sa v leteckých spoločnostiach bežne robí... Cestujúcich v biznis a prvej triede po nastúpení do lietadla ponúknu šampanským a nápoj z pohárov, ktoré zostanú nedotknuté potom znova prelejú do fľaše, aby sa pri vzlietaní alebo pristávaní nevylial... a potom ho znovu servírujú. Či je „kóšer“ keď cestujúci zaplatí za spiatočnú letenku v biznis triede konkrétne na tomto lete z Moskvy do Dubaja cca 2 500 EUR (presnejšie, toľko by stala dnes kúpená letenka na polovicu augusta), aby dostal „recyklované“ šampanské, je otázka.

Letuška prelieva šampanskéZdroj: http://i2.mirror.co.uk

Tiež sa nikde neuvádza, či toto bol ten prípad, hovorca spoločnosti Emirates však už pre médiá reagoval, že nalievať šampanské naspäť do fľaše nepatrí medzi štandardy spoločnosti a celú vec prešetria. Znalci pomerov v leteckých spoločnostiach ale tvrdia, že letuška samotná nemôže rozhodovať, čo so šampanským v pohároch urobí, takže na nalievanie naspäť do fľaše musela dostať príkaz.

Tak ako v kauzách amerických leteckých spoločností, keď cestujúci nahrali a zverejnili nevhodné, či násilné správanie personálu na palube aj teraz sa ukázalo, že mobily v spojení so sociálnymi sieťami sú v rukách cestujúcich pre imidž leteckých spoločností nebezpečným nástrojom...

© 2017 News and Media Holding