Toto sú najlepšie vinárstva sveta

Zostavovanie rebríčkov najlepších v nejakom segmente má vždy veľký mediálny ohlas a tak po vyhlasovaní najlepších reštaurácií sveta, ktoré sa nedávno konalo v Singapúre, uzrel svetlo sveta rebríček najlepších vinárstviev.

496618
11.7.2019 / Jarmila Horváthová
Domäne Wachau

Poradie 50 najlepších vinárstiev sveta World's Best Vineyards  určila medzinárodná porota, ktorú tvorilo 500 odborníkov na víno, ale aj na turizmus. Tí vybrali miesta, kde nielenže vyrábajú vynikajúce víno, ale sú zaujímavé aj z iných hľadísk – svojou architektúrou, vybavením, službami, ale bodoval aj výhľad a dosiahnuteľnosť, pričom rozhodujúci bol celkový dojem zo všetkých faktorov.

Medzi najlepšími sa tak ocitli butikové vinárstva, alebo aj moderné stavby, pivnice so slávnou históriou, ale aj s vyhlásenými reštauráciami, či špeciálnymi ponukami na konanie svadieb. Niektoré z nich ponúkajú aj špeciálne programy ako jazdu na koči, či veteránom cez vinohrady, umelecké zbierky, ale aj ubytovanie s infinity bazénmi.

Najlepšie vinárstva - Quinta do crastoZdroj: Quinta de crasto

Zaujímavé je, že v prvej desiatke výrazne prevažujú vinárstva zo španielsky hovoriacich krajín a Portugalska. Na desiatom mieste sa umiestnilo aj u nás známe nemecké vinárstvo Dr. Loosen.  Kto chce ale vidieť, ako to vyzerá u tých najlepších z najlepších, nemusí ísť až do Nemecka, Španielska, Portugalska, či na juhoamerický kontinent.

Medzi dvadsiatkou najlepších na svete sú totiž aj dve rakúske vinárstva – na 15 mieste je Weingut Tement z južného Štajerska a na 19. mieste Domäne Wachau z Dolného Rakúska.

TOP 10 najlepších vinárstiev sveta

  1. Zuccardi Valle de Uco, Argentína
  2. Bodega Garzón, Uruguaj
  3. R. López de Heredia Viña Tondonia, S.A., Španielsko
  4. Quinta do Crasto, Portugalsko
  5. Bodega Catena Zapata, Argentína
  6. ex aequo – Montes, Čile
  7. ex aequo – Clos Apalta Winery, Čile
  8. Rippon, Nový Zéland
  9. Marqués de Riscal, Španielsko
  10. Weingut Dr. Loosen, Nemecko

© 2019 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel
Víno roka