Víno na letnej dovolenke 2006

Aké vína na vás čakajú v krajinách na juhu Európy a ako si správne vybrať.

36831
19.7.2006 / Martin Mráz

Najkvalitnejšími mokmi sú vína z Francúzska, Talianska a Španielska. V drvivej väčšine platí, že zo zvyšujúcou sa cenou fľaše rastie priamo úmerne i kvalita jej obsahu.

Nenáročné, ľahko pitné vína kúpite v cene do 5 eur. Vína strednej kvalitatívnej triedy sa pohybujú v cenových reláciách od 5 do 30 eur. Pri drahších vínach sa oplatí nechať si poradiť, a zosúladiť tak vaše predstavy o chuti vína s realitou.

Najlepšie je vyberať si priamo vo vinotéke, kde vám ochotne pomôže personál. Na kvalitné víno však možno natrafiť i v supermarkete. Ceny sú tu nepomerne priaznivejšie ako v reštauráciách či hoteloch, širší je i sortiment ponúkaného vína.

V reštauráciách je vhodné dať na odporúčanie someliéra. Ten ochotne zosobáši vaše jedlo s tým najvhodnejším vínom.

Francúzsko

bordeaux33.jpg

Množstvo vín produkovaných vo Francúzsku je nespočítateľné. Súhra ideálnych geografických a klimatických podmienok spolu s veľkou rozlohou krajiny tu umožňujú dorábať celú škálu klasických typov mokov.

Najlepšie z vín nesú na etikete označenie Appellation d´Origine Contrôlée (AOC) a pochádzajú z jednej z vyše 470 oblastí s garantovaným pôvodom hrozna a kvalitou vína.

Príjemné na letné popíjanie sú ľahšie červené vína z južného Francúzska s bohatým ovocným charakterom. Pre náročnejších sú určené veľké červené kupáže z Bordeaux či burgundské pinoty.

Veľmi obľúbenou kategóriou sú vína vidieckeho typu označované ako Vin de Pays. Táto stredná kvalitatívna trieda ľahkých, dobre pitných mokov ovocného charakteru často dosahuje kvalitu vín AOC, sú však lacnejšie.

Milovníkom prírodne sladkých médií sú určené (drahé) vína z oblasti Sauternes. Môžu sa popíjať samotné, ako aperitív, no vhodne dopĺňajú i štrúdľu či jedlá z husacej pečienky (foie gras).

Kapitolou samo o sebe je Champagne. Módne ružové či klasické biele je vždy neopakovateľným senzorickým (i cenovým) zážitkom.

    Francúzsky paradox

    O tom, že konzumácia vína je v krajinách na pobreží Stredozemného mora nesmierne populárna svedčí i to, že Francúzsko a Taliansko majú jeho najvyššiu ročnú spotrebu na obyvateľa - viac ako 50 litrov (v porovnaní s 13,6 litrami na Slovensku). Víno sa tu zvyčajne pije už na obed.

    Spotreba červeného vína je napríklad vo Francúzsku desaťnásobne vyššia ako v USA. Francúzi navyše konzumujú i viac tukov, menej sa venujú športu a v porovnaní s Američanmi častejšie fajčia. I napriek tomu je výskyt srdcového infarktu vo Francúzsku asi o 30 – 50% nižší ako v USA (francúzsky paradox).

    Za francúzskym paradoxom treba okrem červeného vína vidieť aj ďalšie, skutočne dôležité faktory: výživu, vysokú kvalitu potravín a celkový spôsob života. Určite sa preto nechajte na dovolenke prehovoriť na pohár francúzskeho či talianskeho vína v sprievode s miestnym menu.

    Vždy si však treba zachovať striedmosť. Štatistiky totiž (zámerne) neuvádzajú, že vo Francúzsku je i najvyšší výskyt cirhózy pečene v celej Európe.

Taliansko

Carpineto-Brunello_.jpg

Taliansko je spoločne s Francúzskom najväčším producentom vína na svete. Krajina má bohatú vinohradnícku a vinársku tradíciu a vyrába ohromné množstvo vína rôznej kvality. Nájde sa tu dostatok výborných vín, no tie sa ešte stále strácajú medzi mnohými priemernými a podpriemernými mokmi.

Najvyššou kvalitatívnou kategóriou sú vína označené ako Denominazione di Origine Controllata e Garantita (DOCG) a Denominazione di Origine Controllata (DOC), vyrobené z hrozna s kontrolovaným pôvodom.

K talianskym červeným skvostom patria: Barolo a Barbera z Piemontu, a toskánske trio Brunello di Montalcino, Nobile di Montepulciano a Chianti. Najkvalitnejšie z týchto červených vín oplývajú nesmierne bohatým a komplexným senzorickým charakterom. V kondícii sa dokážu udržať niekoľko desiatok rokov.

Ekvivalentom francúzskych vidieckych vín strednej kvalitatívnej triedy sú v Taliansku vína s označením Indicazione Geografica Tipica. Predstavujú nenáročné, ľahko pitné moky za dobrú cenu.

Väčšinu talianskych obyčajných vín pokrýva kategória stolových Vino da Tavola (vo Francúzsku Vin de Table). Jedná sa o najnižšiu zo všetkých kvalitatívnych tried.

Španielsko

Španielsko je po Francúzsku a Taliansku treťou vinárskou veľmocou na brehu Stredozemného mora. Krajina produkuje množstvo vín, ktorých kvalita sa z roka na rok zvyšuje. Tie najlepšie, pochádzajúce z oblasti Rioja a Priorat, patria do kategórie Denominación de Origen Calificada (DOC).

Pri vínach pochádzajúcich z iných oblastí sa na etikete uvádza Denominación de Origen (DO), región s kontrolou kvality vína, čo je najvyššie kvalitatívne zatriedenie vín z oblastí mimo Riojy a Priorata.

Tempranillo je najlepšou španielskou odrodou hrozna. Poskytuje červené vína komplexného charakteru s nezameniteľným buketom a chuťou bobúľ lesného ovocia. Určite si však nenechajte ujsť i španielske šumivé víno cava z katalánskeho regiónu Penedés a sherry v rôznych podobách z juhošpanielskej Andalúzie.

Chorvátsko a Bulharsko

v_grasevina_.jpg

Presuňme sa teraz o čosi východnejšie, do Chorvátska. Určite najpopulárnejším tunajším vínom je Graševina (rizling vlašský). Svieži hroznovo-ovocný charakter ho predurčuje k jedlám z hydiny a rybacím špecialitám.

V Chorvátsku sa však nájde aj množstvo domácich červených médií ľahšieho ovocného charakteru, na ktoré natrafíte pri potulkách po brehoch Jadranu.

Najkvalitnejšie vína z juhovýchodnej Európy však majú bulharský rodokmeň. Miestne kabernety a merloty oplývajú bohatým ovocným charakterom často obohateným vyzrievaním v bariku. Nenechajte si ich ujsť k jedlám z červeného mäsa.

Grécko, Turecko a Cyprus

Najznámejšou gréckou špecialitou je Retsina, biele (prípadne ružové) víno, do ktorého sa počas kvasenia pridáva píniová živica. Zvyk pochádza ešte z čias Antiky, kedy sa živica prilievala do vína za účelom predĺženia jeho trvanlivosti.

Najlepšia pochádza z Attiky. Retsina sa vhodne sobáši s ťažšími gréckymi jedlami, má však špecifickú vôňu a chuť, ktoré neulahodia každému.

Turecku, podobne ako Grécko nie je krajinou špičkového vína. K obedu alebo večeri vám zvyčajne ponúknu pohár miestneho červeného média.

Špecialitou Cypru je Commandaria – sladké dezertné víno dorobené z miestnych odrôd Mavro a Xynisteri. Mok sa na ostrove dorábal ešte v časoch antiky a dnes sa popíja hlavne ako aperitív či sprievodca k sladkým dezertom.

Autor je vínny publicista.

Foto - archív

© 2006 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel
Víno roka